Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Euroskeptici v europarlamente obnovia skupinu vďaka extrémistovi

Euroskeptici Nigela Faragea vo štvrtok prišli o svoju skupinu v europarlamente. Na fungovanie frakcie v Európskom parlamente sú totiž potrební zástupcovia 7 krajín EÚ, no po odchode lotyšskej europoslankyne skupinu zastupovalo …

Euroskeptici a Iwaskiewicz

… už len 6 krajín. Už po štyroch dňoch však euroskeptici prišli s riešením. V pondelok medzi seba prijali Poliaka Roberta Iwaszkiewicza, vďaka čomu sú opäť zastupovaní europoslancami siedmich krajín Európskej únie. … Viac.

Európska únia chce viac sociálnych práv pre pracujúcich a chudobných

Európska únia - sociálne práva

Európska únia aktuálne trpí vysokou úrovňou nezamestnanosti a chudoby a nízkym hospodárskym rastom. Je preto dobré pozrieť sa, ako vidí príčinu týchto  ... Viac.

Prejav Richarda Sulíka k výsledkom konferencie o zamestnanosti v Európe

Sulík o zamestnanosti v Európe

Štrasburg 21.10. 2014 - Slovenský europoslanec Richard Sulík dnes vystúpil v europarlamente v rozprave k výsledkom konferencie na vysokej úrovni o  ... Viac.

Predseda Európskej komisie Barroso sumarizuje svoje „úspechy“

Súčasný predseda Európskej komisie José Barroso

Súčasný predseda Európskej komisie José Manuel Barroso vo svojej funkcii už čoskoro skončí. Jeho post po ňom preberie Luxemburčan Jean-Claude Juncker. Pri  ... Viac.

Európska únia má zvýšiť HDP cez vedu, prostitúciu a zbrojenie

Európska únia - HDP

Európska únia prechádza na nové medzinárodné štandardy, podľa ktorých sa do hrubého domáceho produktu majú počítať aktivity v šedej ekonomike, ako napríklad  ... Viac.

Euroskeptici Nigela Faragea prišli o skupinu v europarlamente

EFDD - Euroskeptici v europarlamente

Euroskeptici z europarlamentnej frakcie Európa slobody a priamej demokracie (EFDD) pod vedením Nigela Faragea zažili vo štvrtok veľké sklamanie. Dôvodom bol  ... Viac.

Úsporné opatrenia EÚ sú povinné, pre Francúzsko nie

Úsporné opatrenia EÚ - Francúzsko

Úsporné opatrenia EÚ, podľa ktorých by vlády eurozóny mali krotiť svoje zadlžovanie, sú opäť predmetom sporov. Francúzsko sa totiž rozhodlo nerešpektovať  ... Viac.

Slovenský europoslanec Richard Sulík a Európsky parlament | ECR

Európsky parlament - Slovenský europoslanec Sulík

Európsky parlament, zastupúci záujmy približne 500 miliónov ľudí z 28 členských štátov Európskej únie, vymenil v máji 2014 svoje osadenstvo. Do kresiel  ... Viac.

Regulácie Európskej únie sa možno nebudú vzťahovať na mikropodniky

Regulácie Európskej únie - mikropodniky

Regulácie Európskej únie by mohli prejsť už v dohľadnej dobe výraznou zmenou. V budúcnosti by totiž mohli byť všetky mikropodniky od ich pôsobenia  ... Viac.

Európska únia chce zvýšiť podporu propagácie poľnohospodárov

Európska únia - farmári

Farmári v EÚ sa potešia, keďže im Európska únia bude platiť propagáciu podnikania aj v budúcnosti. Samozrejme, z novoschválenej pomoci sa nebudú môcť tešiť  ... Viac.