Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Voľby do europarlamentu 2014 by voliči nemali ignorovať

Voľby do europarlamentu 2014 veľké množstvo ľudí vôbec nezaujímajú. Tento prístup je do istej miery pochopiteľný – Európsky parlament mal totiž v minulosti len veľmi málo reálnych právomocí. Rovnako tak bola …

Voľby do europarlamentu 2014

… Európska únia v minulosti bežnými ľuďmi vnímaná ako inštitúcia, ktorá priniesla slobodné cestovanie a slobodný obchod, ale inak je bežnému životu ľudí veľmi vzdialená. Dnes je však všetko inak, a preto ešte nikdy neboli voľby do europarlamentu také dôležité, ako je tomu teraz. … Viac.

Problém so silným eurom

Euro

Posledných 18 mesiacov naša mena Euro statočne rastie a aktuálne stojí jedno euro 1,38 amerického doláru. To je predsa dobré, veď importy lacnejú,  ... Viac.

Nezdaniteľné minimum | S daňami to treba domyslieť

Nezdaniteľné minimum

Zaujal ma návrh na zvýšenie nezdaniteľného minima od Ivana Štefanca z SDKÚ. Súhlasím, že je načase opäť spraviť poriadok v daniach, veď posledná skutočná  ... Viac.

Richard Marko, kandidát na poslanca do Európskeho parlamentu 2014

Kandidát na poslanca do Európskeho parlamentu 2014, Richard Marko

Kandidát na poslanca do Európskeho parlamentu 2014, Richard Marko kandiduje vo voľbách z jedenásteho miesta kandidátky SaS. Richard v súčasnosti v SaS  ... Viac.

Voľby do Európskeho parlamentu 2014 prinesú úspech krajnej ľavici

Voľby do Európskeho parlamentu 2014 - úsporné opatrenia

Voľby do Európskeho parlamentu 2014 prinesú významné zmeny v zložení europoslancov. V budúcom europarlamente by malo byť citeľne menej nekritických  ... Viac.

Michal Bróska, kandidát na europoslanca 2014

Kandidát na europoslanca 2014 - Bróska

Kandidát na europoslanca 2014 Mgr. Michal Bróska kandiduje v nadchádzajúcich voľbách do europarlamentu 2014 z desiateho miesta listiny liberálnej strany  ... Viac.

Eurovoľby 2014 | Socialista Schulz cenzuroval nepríjemnú správu

Eurovoľby 2014 - Schulz

Eurovoľby 2014 budú mimoriadne dôležité. Dôvodom nie je len kríza Európskej únie a posilnené právomoci europoslancov, ale aj obsadenie postu predsedu  ... Viac.

Štefan Pecen, kandidát do EP 2014

Štefan Pecen, kandidát do EP 2014

Kandidát do EP 2014, Štefan Pecen kandiduje vo voľbách do EP za stranu Sloboda a Solidarita z deviateho miesta listiny strany SaS. Pán Pecen je členom  ... Viac.

Eurovoľby 2014 | Europoslanci schválili rozpočet s chybami

Eurovoľby 2014

Eurovoľby 2014 sú vnímané ako voľby druhej kategórie, prípadne ako voľby, na ktorých vôbec nezáleží. No aj keď je pravda, že v minulosti mal Európsky  ... Viac.

Natália Blahová, kandidátka do Európskeho parlamentu 2014

Kandidátka do Európskeho parlamentu 2014 - Natália Blahová

Kandidátka do Európskeho parlamentu 2014 Natália Blahová kandiduje v májových voľbách do Európskeho parlamentu 2014 z ôsmeho miesta listiny strany SaS.  ... Viac.