Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Vystúpenie Británie z EÚ by bolo katastrofou

Európska únia by mala brať možné dopady vystúpenia Británie z EÚ veľmi vážne. Tento krok by totiž nemal ublížiť len Británii, ale aj samotnej Európskej únii. Na nedávnom stretnutí v Berlíne to vyhlásil nemecký minister …

Európska únia a Británia

… financií Wolfgang Schäuble. No zatiaľ čo fakt, že Európska únia by vystúpením Británie stratila je všeobecne akceptovaným, v opačnom prípade to paradoxne také jasné nie je. Vzhľadom na to môže byť motivácia Britov zostať v Únii ešte menšia, ako sa môže zdať. … Viac.

Európska únia opäť potrebuje ďalšie peniaze

Európska únia - peniaze

Európska únia má problém. Ak v blízkej dobe nezíska 4,7 miliardy eur, môže byť ohrozené financovanie niektorých jej programov. Európska únia sa totiž tento  ... Viac.

Starostovia do parlamentu nepatria

Starostovia do parlamentu nepatria

Myšlienka obsadiť kandidátku do parlamentných volieb starostami a primátormi je bezpochyby ľakavá. Veď sú to ľudia, mnohokrát lokálne osobnosti, ktoré sa  ... Viac.

Eurofondy môžu v Bratislave priniesť viac škody ako úžitku

Eurofondy - výrub stromov

Eurofondy budú opäť financovať kontroverzný projekt s veľkým množstvom problémov, tento raz v Bratislave. Pôjde o predĺženie trolejbusovej trate, ktoré má  ... Viac.

Eurofondy na obnoviteľné zdroje energie boli využívané neefektívne

Eurofondy - využívané neefektívne

Eurofondy sa neefektivite nevyhnú v žiadnom odvetví, výnimkou nie sú ani obnoviteľné zdroje energie. Vyplýva to zo správy, ktorú nedávno vydal Európsky  ... Viac.

Strašiak menom deflácia

Deflácia a dlhy

„Pozóóór je tu deflácia. Všetci do bunkrov alebo aspoň do postelííí, stoj čo stoj sa musíme vyhnúť defláciííí…“ Plne chápem, že paniku pred defláciou  ... Viac.

Humor v politike

Humor v politike a SMER

Politika je zo svojej podstaty oblasť s pomerne nízkou mierou kvalitného humoru. Väčšinou je to dráma, možno občas tragikomédia, no skutočne kvalitného  ... Viac.

Ako Európska únia znižuje dôchodky ľudí

Európska únia - znižovanie dôchodkov

Európska únia je často vnímaná ako inštitúcia, ktorá má na životy ľudí len zanedbateľný vplyv. Každý vie, že EÚ priniesla voľné hranice a jednoduchší  ... Viac.

Európska únia môže vytvoriť eurokomisára pre redukciu byrokracie

Európska únia možno bez záťaže

Európska únia stráca konkurencieschopnosť so zvyškom sveta a v dôsledku toho trpí nízkym hospodárskym rastom a vysokou nezamestnanosťou. Strata  ... Viac.

Jeden volebný obvod stačí

Jeden volebný obvod

Pomerne často sa stretávam s návrhom, aby Slovensko bolo rozdelené na viac volebných obvodov. Návrhy sú rôzne, počnúc štyrmi obvodmi (Bratislava, západné,  ... Viac.