Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Európska komisia je vraj málo byrokratická

Nová Európska komisia sľubovala mnohé zmeny a do veľkej miery sa to aj podarilo. Žiaľ, niektoré tieto zmeny boli zmenou k horšiemu, ako napríklad investičný balík Európskej komisie za 315 miliárd eur. Ten ešte viac posilní …

Európska komisia a práca

… prerozdeľovanie na úkor trhu, čo je presný opak toho, čo ekonomika Európskej únie potrebuje. No v niektorých iných veciach môže Európska komisia priniesť aj pozitívne zmeny. Nie všetkým sa to však páči a niektorí to dávajú patrične najavo. … Viac.

Fico sa stal neúnosným

Robert Fico

Keď som sa Milana Kňažka opýtal, kedy si všimol, že prišla revolúcia, odpovedal, že asi týždeň po 17.11.89. Tým chcem povedať, že niektoré zmeny vidieť až s  ... Viac.

Európska únia pri liečení rýb núti homeopatiká, Nóri sa hnevajú

Európska únia - zvieratá

Európska únia nedávno zožala veľmi nepríjemnú kritiku od nórskych veterinárov. V regulácii EÚ týkajúcej sa organickej akvakultúry sú totiž pri liečbe rýb a  ... Viac.

Vystúpenie z EÚ je pre britských ľavičiarov nepredstaviteľné

Vystúpenie z EÚ - Miliband

Možné vystúpenie z EÚ je aktuálne vo Veľkej Británii veľkou témou. 5. mája sa totiž v Británii uskutočnia parlamentné voľby a jednotlivé strany sa do veľkej  ... Viac.

Európska únia | Európsky projekt bude bez hospodárskeho rastu zničený

Európska únia - rast

Európska únia, respektíve európsky projekt bez zodpovedajúceho rastu zničí strach a nárast populizmu. To vyhlásil francúzsky premiér Manuel Valls na svojej  ... Viac.

Európska únia chce testovať, či ľudia majú na lacnejšie hypotéky

Európska únia - hypotéky

Európska únia stále prichádza s novými spôsobmi ako „ochrániť“ spotrebiteľov. Všemožné regulácie môžu vyzerať na prvý pohľad dobre, no v konečnom dôsledku  ... Viac.

Bankrot Grécka je podľa predsedu Európskej komisie vylúčený

Bankrot Grécka - Juncker

Možný bankrot Grécka je od nástupu novej gréckej vlády takmer každodennou témou. Čoraz viac sa totiž ukazuje neudržateľnosť financovania gréckeho štátu a  ... Viac.

Európska centrálna banka vydieraním vnútila straty bánk daňovníkom

Európska centrálna banka - straty

Európska centrálna banka bola spolu s Európskou komisiou a Medzinárodným menovým fondom súčasťou tzv. Troiky. Troika mala zachraňovať krajiny eurozóny v  ... Viac.

Spoločný trh Európskej únie má byť prioritou Komisie

Spoločný trh Európskej únie - priorita

Spoločný trh Európskej únie by mal byť v najbližších rokoch oveľa väčšou prioritou Európskej komisie. Tvrdí to fínsky eurokomisár Jyrki Katainen. Podľa neho  ... Viac.

Návrh, ktorým sa mení viacročný finančný rámec na roky 2014 – 2020

Zmena - viacročný finančný rámec na roky 2014 - 2020

Dňa 15.4. 2015 som mal naplánované vystúpenie v Európskom parlamente v rámci rozpravy k návrhu, ktorým sa mení viacročný finančný rámec na roky 2014 - 2020  ... Viac.