Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Banková únia môže byť nelegálna

Banková únia je jedným z najväčších projektov Európskej únie, no už pred svojim vznikom čelí množstvu problémov. Jednou z posledných ťažkostí je obžalovanie bankovej únie na nemeckom ústavnom súde. Podľa piatich …

Banková únia je nelegálna

… nemeckých profesorov, ktorí podali tento návrh, banková únia porušuje nemecké právo, keďže má byť založená bez legislatívnej opory v zmluvách Európskej únie. Prípadné negatívne rozhodnutie nemeckého ústavného súdu by mohlo pri riešení aktuálnej krízy v eurozóne významne zamiešať karty. … Viac.

Európska únia by sa mala sústrediť na rozvoj spoločného trhu

Európska únia - spoločný trh

Európska únia by sa mala vrátiť k svojmu pôvodnému cieľu, ktorým je spoločný trh medzi krajinami Európy. Tvrdí to predseda britského think-tanku Open Europe  ... Viac.

Európska únia by vďaka Britom mohla fungovať efektívnejšie

Európska únia - návrhy Britov

Európska únia by mala viac počúvať názory Britov. Vďaka tomu by mohla viac prosperovať a fungovať efektívnejšie. Na zasadnutí nemecko-britskej priemyselnej  ... Viac.

Litva prijme euro s “energiou a víziou”

Litva a euro

Litva budúci rok ako 19. krajina Európskej únie prijme euro. O prijatí novej krajiny do eurozóny definitívne rozhodla Európska rada na svojom zasadnutí v  ... Viac.

Verejný dlh Grécka dosahuje katastrofálne úrovne

Verejný dlh Grécka

Verejný dlh Grécka napriek mohutnej pomoci Európskej únie stále neklesá, práve naopak. V prvom kvartáli tohto roka dosiahol verejný dlh Grécka strašidelnú  ... Viac.

Európska únia | Voľný obchod s USA môže skončiť protitrhovo

Európska únia - voľný obchod

Európska únia sa chystá na veľkú úlohu - uzatvorenie obchodnej zmluvy s USA. Ak táto úloha vyjde, bude vytvorený najväčší blok voľného obchodu na svete. Nie  ... Viac.

Budúci eurokomisár pre obchod môže byť Nemec

Eurokomisár - Oettinger

Eurokomisár pre obchod na najbližších 5 rokov možno bude Nemec Günther Oettinger. Takéto obsadenie jedného z najdôležitejších postov v Európskej komisii  ... Viac.

Európska komisia postupne prichádza o Britov

Európska komisia - britské zastúpenie

Európska komisia postupne stráca britských zamestnancov a tento trend sa navyše má v budúcnosti ešte výrazne zosilniť. Zastúpenie obyvateľov Británie v  ... Viac.

Vystúpenie Británie z EÚ by bolo katastrofou

Európska únia - Británia

Európska únia by mala brať možné dopady vystúpenia Británie z EÚ veľmi vážne. Tento krok by totiž nemal ublížiť len Británii, ale aj samotnej Európskej  ... Viac.

Európska únia opäť potrebuje ďalšie peniaze

Európska únia - peniaze

Európska únia má problém. Ak v blízkej dobe nezíska 4,7 miliardy eur, môže byť ohrozené financovanie niektorých jej programov. Európska únia sa totiž tento  ... Viac.