Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Úsporné opatrenia EÚ vraj nemajú byť cieľom samé o sebe

Úsporné opatrenia EÚ sú terčom kritiky, pričom je to opäť zo strany Talianska. Taliansky premiér Matteo Renzi sa sťažoval, ako sú vraj úsporné opatrenia EÚ brané ako cieľ samé o sebe a od Európskej únie preto žiadal …

Úsporné opatrenia EÚ a Taliansko

… „flexibilitu“. Inak povedané, povolenie na porušovanie pravidiel. No aj keď Renzi chce menšími úsporami bojovať proti populistom, pri odmietaní úsporných opatrení Európskej únie sám prezentuje populizmus najhrubšieho zrna. … Viac.

Richard Sulík: Pán Juncker proti trhu bojovať nemôžete! | Europarlament

Juncker, Sulík - europarlament

Štrasburg 03.02. 2016 | Vystúpenie Richarda Sulíka na plenárnom zasadnutí Európskeho parlamentu v rámci rozpravy Príprava zasadnutia Európskej rady 18. –  ... Viac.

Minister zdravotníctva SR Viliam Čislák je hotová katastrofa | 5 opatrení SaS

Minister zdravotníctva SR Viliam Čislák je hotová katastrofa

Súčasný minister zdravotníctva Slovenskej republiky Viliam Čislák vedie zdravotníctvo do záhuby. Nielen, že tento týždeň podal na zdravotné sestry trestné  ... Viac.

Utečenci v Európskej únii | Podpora Merkelovej na 4-ročnom minime

Utečenci v Európskej únii - Merkelová

Utečenci v Európskej únii výrazne menia politickú scénu. V tomto ohľade je jedným z najviac „porazených“ nemecká kancelárka Angela Merkelová. Podpora  ... Viac.

Európska investičná banka v Grécku deformuje ekonomiku

Európska investičná banka minulý týždeň v Grécku predstavila svoj nový „Investičný tím pre Grécko“, ktorý má posilniť aktivity EIB v krajine a pomôcť  ... Viac.

Referendum o vystúpení Británie z EÚ je reakciou na jej zlyhanie | Videokomentár Richarda Sulíka

Referendum o vystúpení Británie z EÚ | Videokomentár

Štrasburg 03.02. 2016 | Richard Sulík: Dnes dopoludnia prebiehala v Európskom parlamente rozprava k pripravovanému summitu “Príprava zasadnutia Európskej  ... Viac.

Európska únia by vraj bola voľnejším obchodom s Čínou poškodená

Európska únia - Čína

Európska únia bude tento rok rozhodovať o tom, či Čínu uzná ako trhovú ekonomiku. Nejde však v žiadnom prípade len o symbolický krok. Ak by to EÚ spravila,  ... Viac.

Utečenecká politika Nemecka | Interview Richarda Sulíka pre Deutsche Welle

Utečenecká politika Nemecka | Interview Richarda Sulíka pre Deutsche Welle

Berlín/Brusel - Utečenecká politika | Dňa 25.1.2016 poskytol Richard Sulík rozhovor pre nemeckú stanicu Deutsche Welle k otázke utečeneckej politiky Nemecka  ... Viac.

Európska centrálna banka môže opäť zvoľniť monetárnu politiku

Európska centrálna banka - ekonomika

Európska centrálna banka môže už budúci mesiac opäť výrazne zvoľniť svoju monetárnu politiku. Nedávno to naznačil predseda ECB Mario Draghi. Tento krok má  ... Viac.

Pád vlády | Kto stlačil spúšť?

Pád vlády

Minulý piatok som zverejnil dlhší komentár k pádu vlády, v ktorom opisujem, ako to v našej koalícii prebiehalo, vrátane SMS komunikácie, ktorá prebehla  ... Viac.