Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Európska únia je opäť bližšie k obmedzeniu používania igelitiek

Európska únia sa už dlhšie snaží výrazne obmedziť spotrebu igelitových tašiek. Napriek mnohým protestným (ale ešte viac vďaka podporným) hlasom sa jej to darí a k svojmu zámeru sa krok po kroku približuje. S obmedzením …

Európska únia a tašky

… používania igelitiek v celej EÚ už súhlasilo Talianske predsedníctvo, stále zastúpenie členských krajín a aj environmentálny výbor europarlamentu. No podobne ako pri iných nariadeniach EÚ, aj tu Európska únia môže byť dosť sklamaná výsledkami takého obmedzenia. … Viac.

Rozpočet Európskej únie potrebuje zásadné zmeny

Rozpočet Európskej únie - chyby

Rozpočet Európskej únie je v poslednej dobe v centre politického diania v EÚ. Prvým dôvodom je tradičné každoročné pripravovanie a schvaľovanie rozpočtu EÚ.  ... Viac.

Drahé stres testy bánk dôveru bankovému systému nevrátili

Stres testy bánk - dôvera

Nedávno zverejnené stres testy bánk, ktoré vykonala Európska centrálna banka, mali prinavrátiť dôveru bankovému systému. Koniec koncov, záťažové testy bánk  ... Viac.

Európska únia musí podľa Sarkozyho vrátiť väčšinu svojich právomocí

Európska únia a Nicolas Sarkozy

Európska únia sa musí vzdať väčšiny svojich právomocí, pretože súčasný stav je neudržateľný. Na zhromaždení v Bordeaux to vyhlásil bývalý francúzsky  ... Viac.

Zajtra na námestí

Zajtra na námestí

Dodržiavať dohody, neklamať, nekradnúť... v našej spoločnosti a obzvlášť v politike sú to vzácne statky a pritom nebolo to tak vždy. Dvesto rokov dozadu sa  ... Viac.

Predseda ECB chce čo najrýchlejšie vyššiu infláciu

Predseda ECB - inflácia

Predseda ECB Mario Draghi v piatok na konferencii vo Frankfurte prekvapil svojou otvorenosťou. S ohľadom na dnešnú relatívne nízku infláciu totiž vyhlásil,  ... Viac.

Belgická eurokomisárka chce nezamestnanosť riešiť väčším míňaním

Eurokomisárka - EÚ

Nová eurokomisárka pre zamestnanosť, sociálne veci, zručnosti a mobilitu pracovnej sily Marianne Thyssen predstavila svoje plány na boj s nezamestnanosťou.  ... Viac.

Stretnutie na Námestí SNP v Bratislave | Výzva občanom Slovenska

Stretnutie na Námestí SNP v Bratislave - Výzva

25. novembra 2014 o 17:00 sa uskutoční stretnutie na Námestí SNP v Bratislave pre všetkých, ktorí chcú, aby sa Slovensko konečne pohlo dopredu. Po 25.  ... Viac.

Holandsko a Nemecko zvažovali opustenie eurozóny

Opustenie eurozóny - krajiny

Opustenie eurozóny je brané ako tabu a tí, ktorí čo i len pripustia takúto možnosť, sú označení za extrémistov. Koniec koncov, aj samotný predseda ECB Mario  ... Viac.

Ako Európska únia preinvestuje 300 miliárd eur za peniaze daňovníkov

Európska únia - investície

Európska únia v najbližších rokoch plánuje podporiť rast investíciami vo výške až 300 miliárd eur. Ide o najväčšiu iniciatívu nového šéfa Európskej komisie  ... Viac.