Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Ničivá utečenecká politika Angely Merkelovej | Europarlament – Richard Sulík

Štrasburg 6.10.2015 | Dnes vystúpil Richard Sulík s príspevkom v rámci rozpravy o Záveroch neformálneho zasadnutia Európskej rady z 23. septembra 2015. Predmetom zasadnutia Európskej Rady boli opatrenia zamerané na riešenie bezprecedentnej utečeneckej krízy a systém prerozdelenia migrantov na základe kvót. Europoslanec Richard Sulík komentuje opatrenia prijaté na zasadnutí …

… Európskej Rady kriticky. Ešte počas leta sa hovorilo o 800 tisícoch utečencov v Nemecku, v súčasnosti sa ich počet odhaduje na 1,5 milióna. Vinu na tom nesie … Viac.

Európska komisia kvôli nepochopeniu preceňuje úspechy pri dotáciách

Európska komisia - pomoc

Európska komisia v posledných rokoch pri prerozdeľovaní peňazí daňovníkoch skúša nové spôsoby financovania. Namiesto dotovania plnej alebo podstatnej časti  ... Viac.

Európska únia chce obmedziť „špekulantov“ na finančných trhoch

Európska únia - špekulanti

Európska únia príjme v januári 2017 pravidlá, ktoré majú výrazne obmedziť „špekulatívne“ aktivity na finančných trhoch. Vo svojich plánoch to minulý týždeň  ... Viac.

Európsky fond pre strategické investície ignoruje ekonomickú realitu

Európsky fond pre strategické investície - EÚ

Európsky fond pre strategické investície (EFSI) je novým projektom Európskej únie, ktorý má priniesť investície vo výške až 315 miliárd eur. Samotný EFSI  ... Viac.

Predseda Európskej komisie predstaví sociálne práva pre Európanov

Predseda Európskej komisie - zmluva

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker pred pár dňami prisľúbil, že začiatkom budúceho roka predstaví jednotný a základný štandard sociálnych práv  ... Viac.

Eurozóna by vraj mala mať v Komisii vlastného ministra financií

Eurozóna - prerozdeľovanie

To, že sa eurozóna musí viac integrovať, považuje za fakt čoraz viac predstaviteľov EÚ. Predstavy o budúcom osude eurozóny sa tak zvyčajne líšia najmä v  ... Viac.

Dúha, a.s. – Keď schránka dodáva schránke

Firma Dúha, a.s.

Ani to, že sa o peniaze daňovníkov súťaží vo verejných obstarávaniach, nemusí vždy znamenať, že ich získal ten najschopnejší záujemca. Pri “dobre”  ... Viac.

Rozpočet EÚ 2016 – Europoslanci chcú namiesto škrtov vyššie výdavky

Rozpočet EÚ 2016 - navýšenie

Rozpočet EÚ 2016 je každoročne predmetom najväčších politických bojov. Koniec koncov, práve od celkovej výšky rozpočtu Európskej únie záleží, koľko peňazí  ... Viac.

Utečenci by vraj mali byť prijímaní bez ohľadu na politické náklady

Utečenci - náklady

Utečenci prichádzajúci do Európskej únie sú zrejme politicky najkontroverznejšou témou za posledné roky. Nie všetci však túto kontroverznosť vnímajú ako  ... Viac.

Eurozóna sa má vraj zmeniť spolu s Britániou

Eurozóna - krajiny

Eurozóna by sa mala podľa francúzskeho ministra financií Emmanuela Macrona hlbšie integrovať. Macron pre hlbšiu integráciu eurozóny uvádza typické argumenty  ... Viac.