Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Európska únia vraj nie je príčinou, ale riešením krízy

Európska únia podľa odchádzajúceho predsedu Európskej komisie Barrosa za krízu nie je zodpovedná, ale naopak, je jej riešením. Namiesto Európskej únie majú byť za krízu zodpovedné finančné trhy a nezodpovedné míňanie krajín.

Európska únia a Barroso

Okrem týchto vyhlásení si Barroso neodpustil ani tradičnú dávku samochvály. Podľa neho EÚ pod jeho vedením robila to najlepšie, čo mohla a vyslovene odmieta kritiku svojich oponentov tvrdiacich opak. … Viac.

Euroskeptici v europarlamente obnovia skupinu vďaka extrémistovi

Euroskeptici - Iwaskiewicz

Euroskeptici Nigela Faragea vo štvrtok prišli o svoju skupinu v europarlamente. Na fungovanie frakcie v Európskom parlamente sú totiž potrební zástupcovia 7  ... Viac.

Situácia v Kobane a hrozba Islamského štátu | Europarlament

Kobane - hrozba Islamského štátu

Štrasburg 22.10. 2014 – Utrpenie ľudí uväznených v obliehanom sýrskom meste Kobane, ďalšia hrozba Islamského štátu (IŠ) a narastúca obava v súvislosti s  ... Viac.

Európska únia chce viac sociálnych práv pre pracujúcich a chudobných

Európska únia - sociálne práva

Európska únia aktuálne trpí vysokou úrovňou nezamestnanosti a chudoby a nízkym hospodárskym rastom. Je preto dobré pozrieť sa, ako vidí príčinu týchto  ... Viac.

Prejav Richarda Sulíka k výsledkom konferencie o zamestnanosti v Európe

Sulík o zamestnanosti v Európe

Štrasburg 21.10. 2014 - Slovenský europoslanec Richard Sulík dnes vystúpil v europarlamente v rozprave k výsledkom konferencie na vysokej úrovni o  ... Viac.

Predseda Európskej komisie Barroso sumarizuje svoje „úspechy“

Súčasný predseda Európskej komisie José Barroso

Súčasný predseda Európskej komisie José Manuel Barroso vo svojej funkcii už čoskoro skončí. Jeho post po ňom preberie Luxemburčan Jean-Claude Juncker. Pri  ... Viac.

Rozpočet Európskej únie 2015 bude opäť vyšší o 1,4 % | TB – 1 časť

Rozpočet Európskej únie 2015 - vyšší

Rozpočet Európskej únie 2015 - Richard Sulík: Tento týždeň začína v Štrasburgu opäť rokovanie Európskeho parlamentu a na programe sú dva dôležité body -  ... Viac.

Nová Európska komisia môže nepríjemne prekvapiť | TB – 2 časť

Nová Európska komisia

Ako bude vyzerať nová Európska komisia by sa mala verejnosť dozvedieť už tento týždeň. Európsky parlament za ňu zahlasuje v najbližších dňoch v Štrasburgu.  ... Viac.

Klaus Regling a Angela Merkelová na návšteve Slovenska | TB – 3 časť

Klaus Regling a Angela Merkelová

Klaus Regling a Angela Merkelová navštívili 20. októbra 2014 Slovensko. Nemecká kancelárka prišla do Bratislavy diskutovať s prezidentom SR Andrejom Kiskom  ... Viac.

Európska únia má zvýšiť HDP cez vedu, prostitúciu a zbrojenie

Európska únia - HDP

Európska únia prechádza na nové medzinárodné štandardy, podľa ktorých sa do hrubého domáceho produktu majú počítať aktivity v šedej ekonomike, ako napríklad  ... Viac.