Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Stretnutie na Námestí SNP v Bratislave | Výzva občanom Slovenska

25. novembra 2014 o 17:00 sa uskutoční stretnutie na Námestí SNP v Bratislave pre všetkých, ktorí chcú, aby sa Slovensko konečne pohlo dopredu. Po 25. rokoch sa tak ľudia opäť ocitnú v uliciach, kde budú bojovať za to, čo si zaslúžia. Jedine občania totiž môžu zastaviť to nekonečné rozkrádanie na Slovensku. Stretnutie na námestí SNP v Bratislave alebo „Pochod proti korupcii“ …

Stretnutie na Námestí SNP v Bratislave - Výzva

… organizujú štyria opoziční poslanci – Alojz Hlina, Daniel Lipšic, Igor Matovič a Richard Sulík. Tí zároveň apelujú na pokojný priebeh akcie. Stretnutie na Námestí SNP v Bratislave má tak reálnu šancu niečo zmeniť, pretože jediné, z čoho má Robert Fico obavu, sú ľudia. … Viac.

Holandsko a Nemecko zvažovali opustenie eurozóny

Opustenie eurozóny - krajiny

Opustenie eurozóny je brané ako tabu a tí, ktorí čo i len pripustia takúto možnosť, sú označení za extrémistov. Koniec koncov, aj samotný predseda ECB Mario  ... Viac.

Ako Európska únia preinvestuje 300 miliárd eur za peniaze daňovníkov

Európska únia - investície

Európska únia v najbližších rokoch plánuje podporiť rast investíciami vo výške až 300 miliárd eur. Ide o najväčšiu iniciatívu nového šéfa Európskej komisie  ... Viac.

Európska komisia | Priority na rok 2015

Európska komisia - Juncker

Nová Európska komisia je v činnosti od 1. novembra. Jej predseda Jean-Claude Juncker minulý týždeň predstavil zoznam priorít, ktoré by Európska komisia mala  ... Viac.

Hurá, vlaky sú konečne zadarmo

Vlaky zadarmo - Fico

A je to tu, veľký vodca podhodil niečo konečne aj plebsu. Umožnil jazdiť vlakom zadarmo. Samozrejme, nie všetkým, ale len asi polovici obyvateľstva a tá  ... Viac.

Británia vraj uskutoční vystúpenie z EÚ na 50 %

Vystúpenie z EÚ - Británia

Vystúpenie z EÚ je vo väčšine krajín Európskej únie tabu a je tak vnímané ako extrémistický nápad. No vo Veľkej Británii je situácia zásadne odlišná. To, že  ... Viac.

Regulácie EÚ týkajúce sa niektorých spotrebičov môžu byť zrušené

Regulácie EÚ - Juncker

Energetické regulácie EÚ týkajúce sa spotrebičov, ako sú napríklad umývačky riadu alebo chladničky, by mali byť prehodnotené a prípadne zrušené. Vo svojom  ... Viac.

Nový eurokomisár chce harmonizovať dane z energií

Eurokomisár Miguel Cañete

Nový eurokomisár pre klímu a energie Arias Cañete je už od svojej nominácie sprevádzaný negatívnymi správami. Ešte predtým, ako 1. novembra oficiálne zaujal  ... Viac.

Kritizovaný predseda Európskej komisie chce zrušiť daňovú konkurenciu

Predseda Európskej komisie - dane

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker nastúpil do úradu ešte len tento mesiac, no už teraz čelí veľkému škandálu. V čase, keď bol premiérom  ... Viac.

Európsky súdny dvor výrazne obmedzil budúcu sociálnu turistiku

Európsky súdny dvor - rozhodnutie

Európsky súdny dvor vydal v utorok veľmi dôležité rozhodnutie ohľadom tzv. sociálnej turistiky. Sociálna turistika je stav, keď ľudia migrujú do cudzích  ... Viac.