Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Stále zastúpenie SR pri EÚ platí za novú budovu 1,6 milióna ročne

Stále zastúpenie SR pri EÚ má od minulého týždňa v Bruseli novú budovu. Jedným z dôvodov výmeny bol chatrný stav predchádzajúcej budovy. No vzhľadom na to, že v druhej polovici budúceho roka bude Slovensko predsedať …

Stále zastúpenie SR pri EÚ a budova

… Rade Európskej únie, Stále zastúpenie SR pri EÚ tiež potrebovalo budovu s rozsiahlejšími priestormi. Je teda možné predpokladať, že nebyť týchto plánov, Stále zastúpenie SR pri EÚ by si vystačilo aj s budovou s podstatne nižším nájomným ako aktuálnych 1,6 milióna eur ročne. … Viac.

Kvantitatívne uvoľňovanie ECB dočasne zrýchli

Kvantitatívne uvoľňovanie ECB - banky

Kontroverzné kvantitatívne uvoľňovanie ECB v blízkej dobe dosiahne o niečo vyššie úrovne. Európska centrálna banka v máji a júni plánuje nakúpiť o niečo  ... Viac.

Ruky odťať za prebaľovanie mäsa

Minimálna trvanlivosť mäsa

Prebaliť mäso a syry po dátume spotreby, naberajúce jemnú zelenkastú farbu alebo čpavkový zápach, považujem za prvotriedne svinstvo. Ruky by som za také  ... Viac.

Európska únia pri vyšetrovaní Google zaspala v minulosti

Európska únia - Google

Európska únia pri vyšetrovaní Google dokázala, že žije v minulosti. Vo svojom článku to tvrdí Gary Shapiro, riaditeľ Asociácie spotrebiteľskej elektroniky.  ... Viac.

Európska centrálna banka mierne obmedzila komunikáciu s médiami

Európska centrálna banka - médiá

Európska centrálna banka od stredy mierne obmedzila komunikáciu s médiami. Doteraz totiž bolo zvykom, že ECB vybraným médiám poslala texty plánovaných  ... Viac.

Európska únia má vraj obnoviť priemysel ďalším centrálnym plánovaním

Európska únia - priemysel

Európska únia dlhodobo stráca podiel na celosvetovom priemysle. Priemysel pritom zohráva v EÚ veľkú úlohu - zamestnáva zhruba 34 miliónov kvalifikovaných  ... Viac.

Eurokomisár pre lepšiu reguláciu predstavuje svoje plány

Eurokomisár - regulácie

Holandský eurokomisár Frans Timmermans má na starosti agendu lepšej regulácie v Európskej únii. Jeho hlavnou úlohou je tak znižovanie regulačnej záťaže,  ... Viac.

Príspevok na nájomné: Sociálni inžinieri v siedmom nebi

Príspevok na nájomné

Vláda Roberta Fica plánuje Slovákov obšťastniť ďalšou dávkou – príspevkom na nájomné. Kto si nájde prácu vzdialenú aspoň 70 kilometrov od svojho bydliska,  ... Viac.

Melchior Palyi – Šlabikár inflácie

Melchior Palyi – Šlabikár inflácie

Melchior Palyi v knihe Šlabikár inflácie vysvetľuje nielen to, ako a prečo inflácia vzniká, ale poukazuje tiež na rôzne nezamýšľané dôsledky, ktoré so sebou  ... Viac.

Dohoda o voľnom obchode medzi EÚ a USA odmietaná aj francúzskymi euroskeptikmi

Dohoda o voľnom obchode medzi EÚ a USA - Francúzsko

Dohoda o voľnom obchode medzi EÚ a USA (TTIP) si našla ďalších významných kritikov. Tentokrát sa proti nej ozvala francúzska euroskeptická strana Národný  ... Viac.