Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Novela zákona o dani z príjmov 2014 | Strašidelný výtvor socialistickej vlády

Novela zákona o dani z príjmov 2014 spôsobuje opäť problémy. Zatiaľ čo v iných krajinách sa vlády snažia podnikateľské prostredie zlepšovať, na Slovensku ho tento strašidelný výtvor socialistickej vlády Roberta Fica systematicky ničí. Novela zákona o dani z príjmov 2014 z dielne ministerstva financií je navyše nie len rozsiahla a komplikovaná, ale podľa slov …

Novela zákona o dani z príjmov 2014 | Strašidelný výtvor

… lídra liberálov, najväčší problém tkvie v jej obsahu. Na tlačovej besede strany Sloboda a Solidarita dnes Richard Sulík spolu s Jozefom Mihálom a Janou Kiššovou uviedli hneď niekoľko konkrétnych prípadov, v ktorých novela zákona o dani z príjmov 2014 úplne zlyháva. … Viac.

Daň z finančných transakcií má stále veľké problémy

Daň z finančných transakcií - zavedenie

Daň z finančných transakcií mala byť jedným z najdôležitejších nástrojov EÚ v boji proti kríze. Zároveň mala pomôcť vytvoriť systém, ktorý minimalizuje  ... Viac.

Európska únia sa chváli, ako pomáha podnikateľom za cudzie peniaze

Európska únia - pôžička

Európska únia vydala minulý týždeň tlačovú správu, v ktorej hovorí o svojich úspechoch pri pomáhaní podnikateľom. Ide o poskytovanie pôžičiek v rámci  ... Viac.

Ako dobrý ste z Európskeho parlamentu

Anketa o Európskom parlamente

Európsky parlament existuje už zopár desaťročí, ale niektoré veci dokážu skutočne prekvapiť. Počet poslancov vie veľa ľudí, ale napríklad vek najstaršieho  ... Viac.

Predseda Európskeho parlamentu Schulz víta väčšie „investície“ EÚ

Predseda Európskeho parlamentu Schulz - eurofederalista

Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz víta plány nového šéfa Európskej komisie Junckera ohľadom väčších investícií Európskej únie. Podľa neho sú  ... Viac.

Prísnejšie klimatické ciele Európskej únie boli schválené

Klimatické ciele Európskej únie - prísne

Nové klimatické ciele Európskej únie boli vo štvrtok schválené lídrami krajín EÚ. Konečná podoba týchto cieľov je o niečo voľnejšia ako pôvodný návrh, no  ... Viac.

Verejný dlh štátov EÚ | Milí Česi, do klubu dlžníkov sa nehrňte!

Verejný dlh štátov EÚ - Česi

Verejný dlh štátov EÚ - Európska komisia je skvelá v dávaní si obmedzujúcich pravidiel a jedinečná v ich porušovaní. Je ako alkoholik, ktorý si povie, že už  ... Viac.

Európska únia chce míňať viac, aby znížila nezamestnanosť

Európska únia - investície

Európska únia trpí vysokou nezamestnanosťou, nízkym hospodárskym rastom a jej veľkolepé dlhodobé ciele sa nevyvíjajú podľa plánov. Pred danými faktami si  ... Viac.

Európska únia urgentne žiada od prosperujúcich krajín viac peňazí

Európska únia - peniaze

Európska únia je často kritizovaná za svoje vysoké výdavky a neochotu šetriť v čase krízy. Oveľa horšie ako vysoké, hoci očakávané, požiadavky na platenie  ... Viac.

Klimatické ciele Európskej únie budú naďalej zvyšovať ceny elektriny

Klimatické ciele Európskej únie - ceny

Klimatické ciele Európskej únie výrazne zvýšili ceny elektriny. Ceny elektrickej energie v Európskej únii tak dnes dosahujú zhruba dvojnásobok cien v USA.  ... Viac.