Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Energetická únia vraj posilní porušovanie ľudských práv

Energetická únia má zvýšiť energetickú bezpečnosť Európskej únie, najmä znížiť jej závislosť na Rusku. Okrem iného má prispieť k lepším cenám pre zákazníkov a priniesť tiež mnoho iných dobrých vecí. Ako však upozorňujú …

Energetická únia a Rusko

… niektoré mimovládne organizácie, energetická únia môže dať zelenú porušovaniu ľudských práv v niektorých problémových krajinách mimo EÚ. A čo je ešte zaujímavejšie, energetická únia vraj v skutočnosti ani nezvýši energetickú bezpečnosť EÚ. … Viac.

Richard Sulík: Ako sa kvôli Grécku likviduje euro

Grécko a euro

Záchrancovia si posledné dni vydýchli, lebo dva „utrhnuté vozne“ Tsipras a Varoufakis cukli a požiadali o predĺženie programu o štyri mesiace. Programom sa  ... Viac.

Geneticky modifikované potraviny v EÚ – víťazstvo politiky nad vedou

Geneticky modifikované potraviny - EÚ

Geneticky modifikované potraviny sú mimoriadne kontroverznou témou. V januári však Európsky parlament presunul právomoci o rozhodovaní o povolení alebo  ... Viac.

Rozpočtové pravidlá EÚ | Francúzsko dostane ďalšiu výnimku

Rozpočtové pravidlá EÚ - Francúzsko

Rozpočtové pravidlá EÚ najbližšie dva roky opäť Francúzsko obídu. Európska komisia totiž navrhla, aby bola Francúzsku udelená výnimka, vďaka ktorej bude  ... Viac.

Kvantitatívne uvoľňovanie ECB môže mať tak trochu kuriózny problém

Kvantitatívne uvoľňovanie ECB - banky

Kvantitatívne uvoľňovanie ECB (QE) oznámené minulý mesiac je zlomom v politike Európskej centrálnej banky. Ide totiž o opatrenie mimo štandardných politík  ... Viac.

Videokomentár k včerajšej rozprave o výročnej správe ECB za rok 2013

Výročná správa ECB za rok 2013

Výročná správa ECB za rok 2013, Brusel 27.2. 2015 - Richard Sulík vo videokomentári hovorí o odchode Maria Draghiho, prezidenta Európskej centrálnej banky  ... Viac.

Dohoda o voľnom obchode EÚ a USA nepotrebuje najkontroverznejšiu časť

Dohoda o voľnom obchode EÚ a USA - ISDS

Dohoda o voľnom obchode EÚ a USA (TTIP) je častou témou kontroverzných diskusií. Niet sa čo čudovať - ide o jeden z najväčších projektov v histórii  ... Viac.

SaS podnikne všetky kroky, aby zákon o odpadovom hospodárstve nebol prijatý

SaS kroky pre zákon o odpadovom hospodárstve

Zákon o odpadovom hospodárstve । Richard Sulík: Teší ma, že ste prišli na túto drobnú konferenciu o odpadovom hospodárstve, kde si chceme vyjasniť  ... Viac.

Výročná správa Európskej centrálnej banky za rok 2013 | Europarlament – Richard Sulík

Výročná správa Európskej centrálnej banky za rok 2013

Brusel 25.2. 2015 – Vystúpenie Richarda Sulíka v europarlamente v rámci rozpravy k téme: Výročná správa Európskej centrálnej banky za rok 2013. Základnou  ... Viac.

Imigranti | Grécko „exportovalo“ žiadateľov o azyl do Nemecka

Imigranti - Grécko

Imigranti sú jednou z najčastejších tém týkajúcich sa Európskej únie. Zvyčajne však ide len o imigrantov v rámci samotnej EÚ, ktorí sú kritizovaní za  ... Viac.