Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Voľby do europarlamentu 2014 zmenia zloženie euroskeptikov

Voľby do europarlamentu 2014 prinesú nárast euroskepticizmu. Väčšie odmietanie Európskej únie však neznamená isté miesta pre euroskeptikov, ktorí sú v Európskom parlamente dnes. Naopak, súčasné euroskeptické skupiny …

Voľby do europarlamentu 2014

… môžu očakávať významné straty. Dôvodom je, že voľby do europarlamentu mnohých umiernených euroskeptikov vymenia za europoslancov s extrémnejšími názormi. Európsky parlament sa tak môže zmeniť ešte viac, ako mnohí predpokladali. … Viac.

Eurovoľby 2014 budú prvými skutočne európskymi voľbami

Európska únia - eurovoľby 2014

Eurovoľby 2014 sa od predchádzajúcich volieb do Európskeho parlamentu budú významne líšiť. V minulosti mali eurovoľby na fungovanie Európskej únie len malý  ... Viac.

Rastislav Masnyk, kandidát na europoslanca 2014

Kandidát na europoslanca 2014 - Rastislav Masnyk

Kandidát na europoslanca 2014, JUDr. Rastislav Masnyk je v poradí trinástym a posledným kandidátom liberálnej strany Sloboda a Solidarita pre májové voľby  ... Viac.

Európska únia vytvára väčšinu regulačného zaťaženia

Európska únia a regulačné zaťaženie

Európska únia už dávno nie je len organizáciou zabezpečujúcou voľné cestovanie a obchod. Pôvodne ušľachtilé ciele totiž postupne nahradilo centrálne  ... Viac.

Voľby do Európskeho parlamentu
 2014 (Aktualizované)

Voľby do Európskeho parlamentu
 2014

Nezabudnite, eurovoľby alebo voľby do Európskeho parlamentu 2014 sa konajú na Slovensku 24. mája. Čím sú májové eurovoľby 2014 výnimočné, prečo je potrebné  ... Viac.

Andrej Buday, kandidát do EP 2014

Kandidát do EP 2014 - A. Buday

Kandidát do EP 2014, Ing. Andrej Buday kandiduje za stranu Sloboda a Solidarita v eurovoľbách 2014 z dvanásteho miesta kandidátky SaS. Andrej Buday je  ... Viac.

Voľby do europarlamentu 2014 by voliči nemali ignorovať

Voľby do europarlamentu 2014

Voľby do europarlamentu 2014 veľké množstvo ľudí vôbec nezaujímajú. Tento prístup je do istej miery pochopiteľný - Európsky parlament mal totiž v minulosti  ... Viac.

Problém so silným eurom

Euro

Posledných 18 mesiacov naša mena Euro statočne rastie a aktuálne stojí jedno euro 1,38 amerického doláru. To je predsa dobré, veď importy lacnejú,  ... Viac.

Nezdaniteľné minimum | S daňami to treba domyslieť

Nezdaniteľné minimum

Zaujal ma návrh na zvýšenie nezdaniteľného minima od Ivana Štefanca z SDKÚ. Súhlasím, že je načase opäť spraviť poriadok v daniach, veď posledná skutočná  ... Viac.

Richard Marko, kandidát na poslanca do Európskeho parlamentu 2014

Kandidát na poslanca do Európskeho parlamentu 2014, Richard Marko

Kandidát na poslanca do Európskeho parlamentu 2014, Richard Marko kandiduje vo voľbách z jedenásteho miesta kandidátky SaS. Richard v súčasnosti v SaS  ... Viac.