Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Referendum o vystúpení z EÚ by o 2 roky mohlo byť aj vo Francúzsku

Referendum o vystúpení z EÚ sa zrejme uskutoční v Británii v roku 2017. Ešte pred pár rokmi to sľúbil britský premiér David Cameron, ktorý referendum o vystúpení z Európskej únie podmienil svojou opätovnou účasťou vo vláde.

Referendum o vystúpení z EÚ a Francúzsko

Nateraz to vyzerá tak, že Cameron skutočne vo vláde bude a spolu s tým sa uskutoční aj spomínané referendum. No nie je možné vylúčiť, že Cameron bude mať s referendom o vystúpení z EÚ v roku 2017 konkurenciu, a to dokonca vo Francúzsku. … Viac.

Európska únia je vraj v britskej BBC vykresľovaná príliš pozitívne

Európska únia - BBC

Európska únia je v britskej verejnoprávnej televízii a rozhlase BBC vykresľovaná dlhodobo jednostranne pozitívne. To uviedol Výbor pre európsky dohľad  ... Viac.

Minimálne mzdové tarify v odvetví dopravy – Absurdné zasahovanie do právomocí členských krajín

Minimálne mzdové tarify v odvetví dopravy - Nemecko

Brusel 25.3. 2015 – Vystúpenie Richarda Sulíka v europarlamente v rámci rozpravy k téme: Minimálne mzdové tarify v odvetví dopravy. Nemecko vďaka sociálnym  ... Viac.

Vystúpenie R. Sulíka v europarlamente k téme: Obnova a odolnosť menovej únie

Sulík v europarlamente - Obnova a odolnosť menovej únie

Brusel, 25.3. 2015 - Obnova a odolnosť menovej únie | Vo svojom príhovore Richard Sulík podporil návrh nemeckého poslanca Bernda Luckeho zaradiť na program  ... Viac.

Imigranti EÚ by vraj v Británii mohli byť prínosní vďaka byrokracii

Imigranti EÚ - euroskeptici

Imigranti EÚ sú podľa mnohých veľkým problémom. Najnegatívnejšie, samozrejme, migrantov z iných krajín vnímajú euroskeptici. Pre nich je zvyčajne boj proti  ... Viac.

F. A. Harper – Sloboda – cesta k jej obnove

F. A. Harper - Sloboda - cesta k jej obnove

F. A. Harper vo svojej knihe Sloboda – cesta k jej obnove poukazuje na mnohé nezvyčajné pohľady na podstatu a fungovanie slobody. Je možné stratiť  ... Viac.

Vystúpenie z EÚ by na Britániu nemuselo mať zásadný vplyv

Vystúpenie z EÚ - Open Europe

Vystúpenie z EÚ je štandardne brané takmer ako revolučný akt. Podľa fanatických eurooptimistov by vystúpenie z Európskej únie spravilo z ľubovoľnej krajiny  ... Viac.

Predseda Európskej komisie je vo víziách budúcnosti EÚ mimo reality

Predseda Európskej komisie - vplyv

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker je kariérny populista. Koniec koncov, nikdy sa tým netajil, keďže aj sám povedal: „Keď sa situácia stáva  ... Viac.

Mary Bennett Peterson – Regulovaný spotrebiteľ

Mary Bennett Peterson - Regulovaný spotrebiteľ

Mary Bennet Peterson vo svojej knihe Regulovaný spotrebiteľ analyzuje mnohé myšlienky, ktoré dnes ľudia považujú za samozrejmé. Napriek tomu, že ľudia veria  ... Viac.

Britskí euroskeptici by chceli referendum o vystúpení z EÚ tento rok

Euroskeptici - referendum

Britskí euroskeptici by boli ochotní podporiť prípadnú konzervatívnu vládu po májových voľbách. Majú však jednu podmienku - Británia by musela referendum o  ... Viac.