Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Európska únia dala stovky miliónov na nepotrebné letiská

Európska únia je dobre známa svojim plytvaním. Či už ide o mrhanie v inštitúciách Európskej únie (napr. existencia troch sídiel europarlamentu), či o projekty financované z peňazí EÚ, Európska únia je dokonalým dôkazom toho, …

Európska únia a plytvanie

… že prerozdeľovanie nefunguje. No oveľa horšie ako plytvanie pri projektoch, ktoré sú relatívne užitočné, je financovanie projektov, ktoré prakticky žiadny úžitok neprinášajú. V takých prípadoch je totiž každé jedno euro od Európskej únie plytvaním. … Viac.

Zavedenie eura má v Poľsku rekordne nízku podporu

Zavedenie eura - Poľsko

Na zavedenie eura si Poľsko zrejme bude musieť ešte dlhší čas počkať. Spoločná európska mena totiž v Poľsku láka čoraz menej ľudí. Podľa nedávneho prieskumu  ... Viac.

Nové rozpočtové pravidlá EÚ (Six-pack a Two-pack) sú ignorované

Nové rozpočtové pravidlá - EÚ

Štrasburg 16.12. 2014 - Rozpočtové pravidlá EÚ sú porušované! Vystúpenie Richarda Sulíka v Európskom parlamente v rámci rozpravy o porušovaní nových  ... Viac.

Európska únia posielala milióny neexistujúcim ľuďom v Afrike

Európska únia - pomoc

Európska únia v rámci zahraničnej pomoci v Afrike zásadne zlyhala. Milióny eur z pomoci EÚ, ktoré mali byť vyplácané vládnym pracovníkom v Ghane, totiž  ... Viac.

Cena ropy padá – teroristom dôjdu prachy

Cena ropy padá

Za posledných 6 mesiacov klesla cena ropy zo 100 na 60 dolárov za jeden barel (159 litrov) a to je skutočne dobrá správa. Nepočúvajte žiadnych kuvikov, že  ... Viac.

Dohoda o voľnom obchode EÚ a USA vraj nezasiahne verejné služby

Dohoda o voľnom obchode - štandardy

Dohoda o voľnom obchode EÚ a USA (TTIP) je jednou z najkontroverznejších iniciatív Európskej únie za dlhú dobu. Kritici tejto zmluvy hovoria o tom, že  ... Viac.

Právo na zabudnutie by podľa EÚ malo platiť na celom svete

Právo na zabudnutie - EÚ

Právo na zabudnutie je jednou z kľúčových iniciatív EÚ v boji za ochranu súkromia. Podľa Európskej únie by to malo fungovať tak, že pokiaľ vyhľadávače ako  ... Viac.

Drahé stres testy bánk vraj odhalili len vrchol ľadovca

Stres testy bánk - ECB

Stres testy bánk, ktoré v októbri zverejnila ECB, sú už od začiatku kritizované za svoju pochybnú spoľahlivosť. Európska centrálna banka však v stredu  ... Viac.

Budúcoročný rozpočet Európskej únie bol schválený

Rozpočet Európskej únie - miliardy

Rozpočet Európskej únie je tradične veľmi ostro sledovaný. Od jeho výšky totiž závisí objem peňazí na jednotlivé projekty Európskej únie, ako aj výška  ... Viac.

Európska únia zvažuje zavedenie sledovania letov

Európska únia - lety

Európska únia v reakcii na zmiznutie malajzijského lietadla zvažuje zavedenie sledovania všetkých letov v EÚ. O tomto zámere aktuálne rokujú regulátori  ... Viac.