Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Spoločná poľnohospodárska politika EÚ | Chaos po konci kvót na mlieko

Spoločná poľnohospodárska politika EÚ (CAP) je dokonalou ukážkou byrokratického plánovania Európskej únie. Do apríla tohto roka boli súčasťou CAP kvóty na mlieko. Inak povedané, Európska únia predpísala, koľko mlieka sa má …

Spoločná poľnohospodárska politika EÚ a náklady

… vyprodukovať a ak niekto nedajbože vyrobil viac, ako bolo plánované, dostal pokutu, čo sa aj reálne stalo. No ukončenie tohto nezmyslu neprekvapivo sklamalo výrobcov mlieka. Tí proti tomu hlasno protestujú, a tak nie je vylúčené, že sa kvóty na mlieko v nejakej podobe vrátia aj v budúcnosti. … Viac.

Kto nemá súcit s utečencami, nemá srdce. Kto má len súcit, nemá rozum

Utečenci na Slovensku

„Kto bude rozhodovať o tom, kto smie na Slovensku žiť?“ V diktatúre by o tom rozhodol diktátor, v kráľovstve zrejme kráľ... a v demokracii to je ľud. Kto je  ... Viac.

Vstup Srbska do EÚ je o krok bližšie

Vstup Srbska do EÚ - rokovania

Vstup Srbska do EÚ je opäť o krok bližšie. Jednou z hlavných prekážok potenciálneho členstva Srbska v Európskej únii totiž boli jeho nedoriešené konflikty s  ... Viac.

Európska centrálna banka má väčšiu moc ako volené inštitúcie

Európska centrálna banka - moc

Európska centrálna banka nedávno zožala kritiku od Bernda Riexingera, predsedu nemeckej strany Ľavice. Ten tvrdí, že ECB má ešte väčšiu moc ako volené  ... Viac.

Zamestnanci Európskej komisie sa cítia nepochopení a obťažovaní

Zamestnanci Európskej komisie - nespokojní

Zamestnanci Európskej komisie sa cítia „nepochopení, vinní, opovrhovaní a obťažovaní.“ Vyplýva to z prieskumu European Civil Service Federation (ECSF), čo  ... Viac.

Eurozóna | Väčšia integrácia je obhajovaná demagogickými argumentmi

Eurozóna - integrácia

Eurozóna aktuálne prechádza obrovskými problémami a je čoraz jasnejšie, že jej súčasné usporiadanie je neudržateľné. Stredobodom pozornosti je dnes síce  ... Viac.

William Jevons (1835 – 1882)

William Jevons bol britským ekonómom

William Stanley Jevons bol britským ekonómom a jedným z najvýznamnejších ekonómov 19. storočia. Jevons sa preslávil najmä objavom marginálnej teórie  ... Viac.

Rozpočet Európskej únie je zrejme míňaný podstatne menej efektívne

Rozpočet Európskej únie - chyby

Rozpočet Európskej únie je známy veľkým množstvom pochybení pri jeho míňaní. Práve nadmerné množstvo administratívnych chýb je dôvodom, prečo Európsky dvor  ... Viac.

Holandskí euroskeptici získavajú popularitu vďaka pôžičke Grécku

Eurosketici - popularita

Euroskeptici sú v posledných rokoch čoraz populárnejší. Vidieť to prakticky všade, od výsledku minuloročných eurovolieb, až po rast popularity  ... Viac.

Dánsko v decembri uskutoční referendum o Európskej únii

Referendum o Európskej únii - Dánsko

Referendum o Európskej únii । Veľká Británia najneskôr v roku 2017 uskutoční referendum o vystúpení z Európskej únie. No ešte skôr sa referendum o vzťahu k  ... Viac.