Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Kontroverzné kvantitatívne uvoľňovanie ECB ešte väčšie, ako sa čakalo

Kvantitatívne uvoľňovanie ECB (QE), ktorého spustenie bolo oznámené vo štvrtok večer, je jedným z najkontroverznejších krokov aktuálnej krízy eura. Ide o masívny nákup najmä verejných aktív, vďaka ktorému chce Európska …

Kvantitatívne uvoľňovanie ECB a eurozóna

… centrálna banka zvýšiť infláciu v eurozóne. Ani po oficiálnom začiatku však kvantitatívne uvoľňovanie ECB nie je o nič menej kontroverzné. Zatiaľ čo niektorí predpovedajú katastrofu v eurozóne, iní QE vidia len ako začiatok ďalších podobných politík. … Viac.

Dohoda o voľnom obchode EÚ a USA je vraj v rozpore s právom EÚ

Dohoda o voľnom obchode EÚ a USA - ISDS

Dohoda o voľnom obchode EÚ a USA (TTIP) je už dlho očakávaná. Ide totiž o jednu z najpodstatnejších zmlúv v histórii Európskej únie. Rokovania o voľnom  ... Viac.

Voľný pohyb osôb v EÚ môže byť zredukovaný kvôli útokom vo Francúzsku

Voľný pohyb osôb - útoky

Voľný pohyb osôb v EÚ môže byť medzi obeťami teroristických útokov vo Francúzsku spred dvoch týždňov. Čoraz viac európskych politikov sa totiž v snahe o  ... Viac.

Robert Fico torpéduje druhý dôchodkový pilier neodbornými zásahmi

Fico torpéduje druhý dôchodkový pilier

Ľudovít Kaník: Celý tento týždeň predseda vlády Robert Fico opakovane útočí na druhý dôchodkový pilier, zavádza a klame verejnosť. Nazval druhý dôchodkový  ... Viac.

Európska únia vie nezamestnanosť riešiť len byrokraciou a míňaním

Európska únia - eurokomisárka

Európska únia sa už dlhodobo neúspešne snaží bojovať s nezamestnanosťou. To by sa však malo zmeniť. Po 10 rokoch sa totiž vymenil predseda Európskej komisie  ... Viac.

Imigranti sú v Británii vítaní, sociálni turisti nie

Imigranti - Cameron

Imigranti sú jednou z kľúčových tém v britskej politike. Ukazuje sa to najmä v súvislosti s blížiacimi sa parlamentnými voľbami, no imigranti už dlhodobo  ... Viac.

Rozvojová pomoc EÚ | Európsky rok rozvoja je odtrhnutý od reality

Rozvojová pomoc EÚ - krajiny

Rozvojová pomoc EÚ má byť tento rok v Európskej únii kľúčovou témou. Rok 2015 je totiž Európskym rokom rozvoja. A čo konkrétne má táto iniciatíva priniesť?  ... Viac.

Ukrajina bude druhé Grécko

Ukrajina bude druhé Grécko

Najprv disclaimer: SaS podporila sankcie voči Rusku a anexia Krymu je podľa môjho názoru v rozpore s medzinárodným právom. Lebo dnes, ak nemáte  ... Viac.

Zavedenie eura v Bulharsku sa dostáva do predprípravných fáz

Zavedenie eura v Bulharsku - ERM

Zavedenie eura v Bulharsku vstupuje do svojich počiatočných fáz. Bulharský minister financií Vladislav Goranov totiž vo štvrtok oznámil, že Bulharsko spustí  ... Viac.

Ako minuloročné referendum vo Švajčiarsku obmedzí imigráciu

Referendum vo Švajčiarsku - EÚ

Minuloročné referendum vo Švajčiarsku bolo mimoriadne kontroverzné. Švajčiarski voliči v referende odmietli voľný pohyb osôb z Európskej únie. To však pre  ... Viac.