Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Európsky súdny dvor zakázal diskrimináciu obéznych zamestnancov

Európsky súdny dvor vydal vo štvrtok mimoriadne kontroverzné rozhodnutie. Dán Karsten Kaltoft, ktorého mestský úrad prepustil v roku 2010, totiž tvrdil, že dôvodom tohto prepustenia mala byť jeho obezita. Súdny dvor Európskej únie …

Európsky súdny dvor a obezita

… preto skúmal, či je diskriminácia obéznych ľudí v zamestnaní v súlade s európskym právom. Výsledkom je rozhodnutie, ktoré nielen zakazuje takúto diskrimináciu, ale môže tiež viesť k ďalekosiahlym negatívnym dôsledkom. … Viac.

Balík Európskej komisie za 315 miliárd je nereálne preceňovaný

Balík Európskej komisie - prerozdeľovanie

Pripravovaný investičný balík Európskej komisie je sprevádzaný nadmerne optimistickými očakávaniami, podobne ako mnohé iné projekty Európskej únie. No v  ... Viac.

Dohoda o voľnom obchode EÚ a USA bude najmä víťazstvom spotrebiteľov

Dohoda o voľnom obchode EÚ a USA - spotrebitelia

Dohoda o voľnom obchode EÚ a USA je jednou z najväčších počinov Európskej únie za dlhé roky. A ako všetky veľké zmeny, aj táto dohoda si našla svoje zástupy  ... Viac.

Európska únia dala stovky miliónov na nepotrebné letiská

Európska únia - plytvanie

Európska únia je dobre známa svojim plytvaním. Či už ide o mrhanie v inštitúciách Európskej únie (napr. existencia troch sídiel europarlamentu), či o  ... Viac.

Zavedenie eura má v Poľsku rekordne nízku podporu

Zavedenie eura - Poľsko

Na zavedenie eura si Poľsko zrejme bude musieť ešte dlhší čas počkať. Spoločná európska mena totiž v Poľsku láka čoraz menej ľudí. Podľa nedávneho prieskumu  ... Viac.

Nové rozpočtové pravidlá EÚ (Six-pack a Two-pack) sú ignorované

Nové rozpočtové pravidlá - EÚ

Štrasburg 16.12. 2014 - Rozpočtové pravidlá EÚ sú porušované! Vystúpenie Richarda Sulíka v Európskom parlamente v rámci rozpravy o porušovaní nových  ... Viac.

Európska únia posielala milióny neexistujúcim ľuďom v Afrike

Európska únia - pomoc

Európska únia v rámci zahraničnej pomoci v Afrike zásadne zlyhala. Milióny eur z pomoci EÚ, ktoré mali byť vyplácané vládnym pracovníkom v Ghane, totiž  ... Viac.

Cena ropy padá – teroristom dôjdu prachy

Cena ropy padá

Za posledných 6 mesiacov klesla cena ropy zo 100 na 60 dolárov za jeden barel (159 litrov) a to je skutočne dobrá správa. Nepočúvajte žiadnych kuvikov, že  ... Viac.

Dohoda o voľnom obchode EÚ a USA vraj nezasiahne verejné služby

Dohoda o voľnom obchode - štandardy

Dohoda o voľnom obchode EÚ a USA (TTIP) je jednou z najkontroverznejších iniciatív Európskej únie za dlhú dobu. Kritici tejto zmluvy hovoria o tom, že  ... Viac.

Právo na zabudnutie by podľa EÚ malo platiť na celom svete

Právo na zabudnutie - EÚ

Právo na zabudnutie je jednou z kľúčových iniciatív EÚ v boji za ochranu súkromia. Podľa Európskej únie by to malo fungovať tak, že pokiaľ vyhľadávače ako  ... Viac.