Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Návrat mečiarizmu: Útoky voči opozícii sa stupňujú

Slovensko v poslednej dobe zažíva návrat mečiarizmu. Korupčné kauzy na najvyšších miestach sa nevyšetrujú tak, ako by sa mali vyšetrovať, zločinci si užívajú svoje nakradnuté peniaze na slobode a stíhaní sú tí, ktorí na tieto nekalé praktiky upozorňujú. Na dnešnej tlačovej besede poukázali na návrat mečiarizmu opozičné strany SaS a OĽaNO-NOVA. Ján Budaj nazýva tento návrat …

… mečiarizmu vírusom, ktorý je veľmi nebezpečný pre demokraciu. Súčasne vidí s 90-tymi rokmi mnohé analógie. … Viac.

98 percent ľudí nebude môcť voliť Rybníčka

Richard Rybníček - kantóny, župy | Sulík

Dnes tvorí síce celé Slovensko jeden volebný obvod, no vďaka krúžkovaniu môže hociktorý volič dať hociktorému kandidátovi preferenčný hlas. Tým sa môže  ... Viac.

Ďalšia hanba pre Slovensko – OLAF vyšetruje zberné dvory

OLAF vyšetruje zberné dvory - Richard Sulík

Richard Sulík: Európsky úrad pre boj proti podvodom OLAF otvoril vyšetrovanie v súvislosti so zbernými dvormi. Toto považujeme za dobrú správu. Na Slovensku  ... Viac.

Socialistická vláda zavádza daň z dividend, jej zrušenie bolo pritom prospešné

Daň z dividend - Richard Sulík

Daň z dividend | Richard Sulík: Dnes v prvom čítaní prešli rôzne škodlivé zmeny. Z nich by som chcel spomenúť konkrétne jednu. Je to daň z dividend. Jedná  ... Viac.

Koalícia so Smerom | S bandou zlodejov vládnuť nebudem!

Koalícia so Smerom a Sulík

Po marcových parlamentných voľbách 2016 vznikla na Slovensku koalícia so Smerom. Hoci ju šéf liberálnej SaS Richard Sulík často kritizuje, v rozhovore pre  ... Viac.

Zrušenie štátnych sviatkov alebo ako zvýšiť životnú úroveň | Videoblog .týždeň

Zrušenie štátnych sviatkov - Sulík

Politická strana Sloboda a Solidarita už v minulosti prišla s návrhom na zrušenie štátnych sviatkov. Hoci sa úspech nedostavil, dnes prišiel s podobným  ... Viac.

Rybníčkova strana je nefinancovateľná

Rybníčkova strana - Richard Sulík

V nedeľu ohlásil nadmieru úspešný primátor Trenčína vznik novej pravicovo konzervatívnej strany s názvom TOSKA. K názvu sa vyjadrovať nebudem a konštatujem,  ... Viac.

Odvodový bonus III – zásadná reforma nášho odvodového a sociálneho systému

Odvodový bonus 3 - Richard Sulík

Odvodový bonus III | Richard Sulík: V roku 2003 som pre vtedajšieho ministra financií Ivana Mikloša písal koncepciu daňovej reformy. Tá bola k januáru 2004  ... Viac.

Potrebujeme štíhly štát, nie nové odvody

Nové odvody - Sulík

Nové odvody | Richard Sulík: Počúvame, ako sa Minister financií SR Peter Kažimír chváli fantastickým výberom daní. Počúvame Ministra vnútra SR Roberta  ... Viac.

Správa o politike hospodárskej súťaže za rok 2015 | R. Sulík na výbore IMCO

Správa o politike hospodárskej súťaže za rok 2015 - Sulík

Brusel, 11.10.2016 - V utorok 11. októbra zasadal v Bruseli Výbor Európskeho parlamentu pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa (IMCO). Nosnou témou  ... Viac.