Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Klimatické ciele Európskej únie budú naďalej zvyšovať ceny elektriny

Klimatické ciele Európskej únie výrazne zvýšili ceny elektriny. Ceny elektrickej energie v Európskej únii tak dnes dosahujú zhruba dvojnásobok cien v USA. Rastu cien energií v Európskej únii ale nie je koniec. Podľa Open Europe …

Klimatické ciele Európskej únie a ceny

… má elektrina pre britských podnikateľov len do roku 2020 zdražieť o ďalších 23 %. Od roku 2020 majú navyše platiť nové, prísnejšie klimatické ciele Európskej únie, ktoré tempo rastu cien energií ešte viac zvýšia. … Viac.

Európska únia vraj nie je príčinou, ale riešením krízy

Európska únia - Barroso

Európska únia podľa odchádzajúceho predsedu Európskej komisie Barrosa za krízu nie je zodpovedná, ale naopak, je jej riešením. Namiesto Európskej únie majú  ... Viac.

Euroskeptici v europarlamente obnovia skupinu vďaka extrémistovi

Euroskeptici - Iwaskiewicz

Euroskeptici Nigela Faragea vo štvrtok prišli o svoju skupinu v europarlamente. Na fungovanie frakcie v Európskom parlamente sú totiž potrební zástupcovia 7  ... Viac.

Situácia v Kobane a hrozba Islamského štátu | Europarlament

Kobane - hrozba Islamského štátu

Štrasburg 22.10. 2014 – Utrpenie ľudí uväznených v obliehanom sýrskom meste Kobane, ďalšia hrozba Islamského štátu (IŠ) a narastúca obava v súvislosti s  ... Viac.

Európska únia chce viac sociálnych práv pre pracujúcich a chudobných

Európska únia - sociálne práva

Európska únia aktuálne trpí vysokou úrovňou nezamestnanosti a chudoby a nízkym hospodárskym rastom. Je preto dobré pozrieť sa, ako vidí príčinu týchto  ... Viac.

Prejav Richarda Sulíka k výsledkom konferencie o zamestnanosti v Európe

Sulík o zamestnanosti v Európe

Štrasburg 21.10. 2014 - Slovenský europoslanec Richard Sulík dnes vystúpil v europarlamente v rozprave k výsledkom konferencie na vysokej úrovni o  ... Viac.

Predseda Európskej komisie Barroso sumarizuje svoje „úspechy“

Súčasný predseda Európskej komisie José Barroso

Súčasný predseda Európskej komisie José Manuel Barroso vo svojej funkcii už čoskoro skončí. Jeho post po ňom preberie Luxemburčan Jean-Claude Juncker. Pri  ... Viac.

Rozpočet Európskej únie 2015 bude opäť vyšší o 1,4 % | TB – 1 časť

Rozpočet Európskej únie 2015 - vyšší

Rozpočet Európskej únie 2015 - Richard Sulík: Tento týždeň začína v Štrasburgu opäť rokovanie Európskeho parlamentu a na programe sú dva dôležité body -  ... Viac.

Nová Európska komisia môže nepríjemne prekvapiť | TB – 2 časť

Nová Európska komisia

Ako bude vyzerať nová Európska komisia by sa mala verejnosť dozvedieť už tento týždeň. Európsky parlament za ňu zahlasuje v najbližších dňoch v Štrasburgu.  ... Viac.

Klaus Regling a Angela Merkelová na návšteve Slovenska | TB – 3 časť

Klaus Regling a Angela Merkelová

Klaus Regling a Angela Merkelová navštívili 20. októbra 2014 Slovensko. Nemecká kancelárka prišla do Bratislavy diskutovať s prezidentom SR Andrejom Kiskom  ... Viac.