Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Utečenci v EÚ sú podľa francúzskeho a švédskeho premiéra neudržateľní

Utečenci v EÚ podľa francúzskeho premiéra Manuela Vallsa prekročili limity toho, čo je podľa neho Európska únia schopná zvládnuť. EÚ preto podľa neho už nemôže prijímať viac utečencov, ale ich situáciu musí riešiť priamo na Strednom …

Utečenci v EÚ a obrat

… východe. Ešte prekvapivejšie však je, že podobne situáciu s utečencami v EÚ začala vnímať aj švédska vláda. Vyzerá to teda tak, že postoj k utečencom v Európskej únii sa začína pomaly, ale isto obracať. … Viac.

Regulácie EÚ by podľa 19 členských krajín mali byť zredukované

Regulácie EÚ - prístup

Nadmerné regulácie EÚ sú jedným z hlavných dôvodov nízkej výkonnosti ekonomiky Európskej únie. Tento fakt si uvedomuje čoraz viac ľudí a o potrebe znižovať  ... Viac.

Klimatické ciele EÚ | Komisia preventívne odmieta nadmernú prísnosť

Klimatické ciele EÚ - Komisia

Klimatické ciele EÚ sú podľa luxemburského europoslanca v ohrození. V aktuálnom období sa totiž rokuje o cieľoch pre redukciu emisií CO2 do roku 2030 a  ... Viac.

Výročná správa Európskeho dvora audítorov 2014 | Europarlament – Richard Sulík

Výročná správa Európskeho dvora audítorov 2014 | Europarlament – Richard Sulík

Štrasburg 26.11. 2015 - Výročná správa Európskeho dvora audítorov 2014 | Vystúpenie Richarda Sulíka v europarlamente v rámci rozpravy k téme: Predloženie  ... Viac.

Banková únia prichádza do posledného štádia

Banková únia - Nemecko

Banková únia, ktorá je reakciou EÚ na finančnú krízu a má zvýšiť stabilitu v bankovom sektore, prichádza do svojho posledného štádia. Po tom, ako bol  ... Viac.

Agresívne plánovanie daní z príjmov právnických osôb a daňové úniky | Videokomentár Richarda Sulíka

Agresívne plánovanie daní - Europarlament, Sulík

Štrasburg, 25.11.2015 - Agresívne plánovanie daní | Videokomentár Richarda Sulíka k rozprave a hlasovaniu o Správe o daňových rozhodnutiach a ďalších  ... Viac.

Obmedzovanie legálnej držby zbraní pod rúškom boja proti terorizmu | Europarlament – Richard Sulík

Obmedzovanie legálnej držby zbraní - Sulík

Štrasburg, 25.11.2015 - Vystúpenie Richarda Sulíka na plenárnom zasadnutí v rámci rozpravy Výsledok samitu vo Vallette z 11. a 12. novembra 2015 a samitu  ... Viac.

Vystúpenie z Európskej únie podporuje väčšina Britov

Vystúpenie z Európskej únie - prieskum

Vystúpenie z Európskej únie po prvýkrát v prieskume agentúry ORB podporila väčšina Britov. Tento prieskum bol tiež prvým prieskumom vykonaným po  ... Viac.

Voľný pohyb osôb musí byť podľa eurokomisárky viac „férový“

Voľný pohyb osôb - férový

Voľný pohyb osôb je jednou z vecí, kde Európska únia priniesla skutočný prínos pre ekonomiku a aj každodenné životy ľudí. Zatiaľ čo mnohé iniciatívy EÚ  ... Viac.

Dohoda o voľnom obchode medzi EÚ a USA – každý chce niečo pre seba

Dohoda o voľnom obchode medzi EÚ a USA - každý chce niečo pre seba

Dohoda o voľnom obchode medzi EÚ a USA (TTIP) je jednou z najväčších, najkontroverznejších a, žiaľ, aj najkomplexnejších iniciatív Európskej únie v jej  ... Viac.