Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Verejný dlh Grécka dosahuje katastrofálne úrovne

Verejný dlh Grécka napriek mohutnej pomoci Európskej únie stále neklesá, práve naopak. V prvom kvartáli tohto roka dosiahol verejný dlh Grécka strašidelnú úroveň 174,1% HDP. Je preto nad Slnko jasnejšie, že Gréci …

Verejný dlh Grécka - problém

… svoje záväzky nebudú môcť splatiť. Ďalšie úľavy pre Grécko sú však mimoriadne nepopulárne. Európska únia preto hľadá riešenia, ako Grécku pomôcť a pritom nestratiť aspoň posledné zvyšky trpezlivosti daňovníkov. Pri riešení tejto zápeklitej situácie je pritom istá len jediná vec. Pri súčasnom prístupe EÚ budeme na Grécko ešte dlho doplácať. … Viac.

Európska únia | Voľný obchod s USA môže skončiť protitrhovo

Európska únia - voľný obchod

Európska únia sa chystá na veľkú úlohu - uzatvorenie obchodnej zmluvy s USA. Ak táto úloha vyjde, bude vytvorený najväčší blok voľného obchodu na svete. Nie  ... Viac.

Budúci eurokomisár pre obchod môže byť Nemec

Eurokomisár - Oettinger

Eurokomisár pre obchod na najbližších 5 rokov možno bude Nemec Günther Oettinger. Takéto obsadenie jedného z najdôležitejších postov v Európskej komisii  ... Viac.

Európska komisia postupne prichádza o Britov

Európska komisia - britské zastúpenie

Európska komisia postupne stráca britských zamestnancov a tento trend sa navyše má v budúcnosti ešte výrazne zosilniť. Zastúpenie obyvateľov Británie v  ... Viac.

Vystúpenie Británie z EÚ by bolo katastrofou

Európska únia - Británia

Európska únia by mala brať možné dopady vystúpenia Británie z EÚ veľmi vážne. Tento krok by totiž nemal ublížiť len Británii, ale aj samotnej Európskej  ... Viac.

Európska únia opäť potrebuje ďalšie peniaze

Európska únia - peniaze

Európska únia má problém. Ak v blízkej dobe nezíska 4,7 miliardy eur, môže byť ohrozené financovanie niektorých jej programov. Európska únia sa totiž tento  ... Viac.

Starostovia do parlamentu nepatria

Starostovia do parlamentu nepatria

Myšlienka obsadiť kandidátku do parlamentných volieb starostami a primátormi je bezpochyby lákavá. Veď sú to ľudia, mnohokrát lokálne osobnosti, ktoré sa  ... Viac.

Eurofondy môžu v Bratislave priniesť viac škody ako úžitku

Eurofondy - výrub stromov

Eurofondy budú opäť financovať kontroverzný projekt s veľkým množstvom problémov, tento raz v Bratislave. Pôjde o predĺženie trolejbusovej trate, ktoré má  ... Viac.

Eurofondy na obnoviteľné zdroje energie boli využívané neefektívne

Eurofondy - využívané neefektívne

Eurofondy sa neefektivite nevyhnú v žiadnom odvetví, výnimkou nie sú ani obnoviteľné zdroje energie. Vyplýva to zo správy, ktorú nedávno vydal Európsky  ... Viac.

Strašiak menom deflácia

Deflácia a dlhy

„Pozóóór je tu deflácia. Všetci do bunkrov alebo aspoň do postelííí, stoj čo stoj sa musíme vyhnúť defláciííí…“ Plne chápem, že paniku pred defláciou  ... Viac.