Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Belgická eurokomisárka chce nezamestnanosť riešiť väčším míňaním

Nová eurokomisárka pre zamestnanosť, sociálne veci, zručnosti a mobilitu pracovnej sily Marianne Thyssen predstavila svoje plány na boj s nezamestnanosťou. Spravila tak na Konferencii Európskej platformy proti …

Eurokomisárka a EÚ

… chudobe a sociálnej exklúzii. Hoci belgická eurokomisárka presviedčala verejnosť o veľkoleposti svojich plánov, realita už taká veľkolepá nie je. Európska únia totiž plánuje robiť viac toho istého, čo ju odsudzuje na opakovanie rovnakých neúspechov. … Viac.

Stretnutie na Námestí SNP v Bratislave | Výzva občanom Slovenska

Stretnutie na Námestí SNP v Bratislave - Výzva

25. novembra 2014 o 17:00 sa uskutoční stretnutie na Námestí SNP v Bratislave pre všetkých, ktorí chcú, aby sa Slovensko konečne pohlo dopredu. Po 25.  ... Viac.

Holandsko a Nemecko zvažovali opustenie eurozóny

Opustenie eurozóny - krajiny

Opustenie eurozóny je brané ako tabu a tí, ktorí čo i len pripustia takúto možnosť, sú označení za extrémistov. Koniec koncov, aj samotný predseda ECB Mario  ... Viac.

Ako Európska únia preinvestuje 300 miliárd eur za peniaze daňovníkov

Európska únia - investície

Európska únia v najbližších rokoch plánuje podporiť rast investíciami vo výške až 300 miliárd eur. Ide o najväčšiu iniciatívu nového šéfa Európskej komisie  ... Viac.

Európska komisia | Priority na rok 2015

Európska komisia - Juncker

Nová Európska komisia je v činnosti od 1. novembra. Jej predseda Jean-Claude Juncker minulý týždeň predstavil zoznam priorít, ktoré by Európska komisia mala  ... Viac.

Hurá, vlaky sú konečne zadarmo

Vlaky zadarmo - Fico

A je to tu, veľký vodca podhodil niečo konečne aj plebsu. Umožnil jazdiť vlakom zadarmo. Samozrejme, nie všetkým, ale len asi polovici obyvateľstva a tá  ... Viac.

Británia vraj uskutoční vystúpenie z EÚ na 50 %

Vystúpenie z EÚ - Británia

Vystúpenie z EÚ je vo väčšine krajín Európskej únie tabu a je tak vnímané ako extrémistický nápad. No vo Veľkej Británii je situácia zásadne odlišná. To, že  ... Viac.

Regulácie EÚ týkajúce sa niektorých spotrebičov môžu byť zrušené

Regulácie EÚ - Juncker

Energetické regulácie EÚ týkajúce sa spotrebičov, ako sú napríklad umývačky riadu alebo chladničky, by mali byť prehodnotené a prípadne zrušené. Vo svojom  ... Viac.

Nový eurokomisár chce harmonizovať dane z energií

Eurokomisár Miguel Cañete

Nový eurokomisár pre klímu a energie Arias Cañete je už od svojej nominácie sprevádzaný negatívnymi správami. Ešte predtým, ako 1. novembra oficiálne zaujal  ... Viac.

Kritizovaný predseda Európskej komisie chce zrušiť daňovú konkurenciu

Predseda Európskej komisie - dane

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker nastúpil do úradu ešte len tento mesiac, no už teraz čelí veľkému škandálu. V čase, keď bol premiérom  ... Viac.