Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Britské referendum o vystúpení z EÚ bude mať iné znenie

Britská vláda sľúbila, že najneskôr v roku 2017 uskutoční referendum o vystúpení z EÚ. Ide najmä o reakciu na rastúcu popularitu euroskeptikov a nízku dôveru v Európsku úniu vo všeobecnosti. No podľa mnohých ľudí bola …

Referendum o vystúpení z EÚ a možnosti

… pôvodná otázka v referende o vystúpení z Európskej únie zaujatá v prospech tých, ktorí v EÚ chcú zostať. Britská vláda tak na návrh Volebnej komisie znenie referenda zmenila, vďaka čomu by toto referendum malo byť férovejšie. … Viac.

Eurozóna aj podľa Merkelovej potrebuje viac prerozdeľovania

Eurozóna - prerozdeľovanie

Aby eurozóna prežila, potrebuje vraj väčšiu integráciu a spoločný rozpočet, čo znamená viac prerozdeľovania. Takéto návrhy sa objavujú už od samotného  ... Viac.

OLAF | Metodicko-pedagogické centrum – potenciálne nehospodárne využitie prostriedkov pri verejnom obstarávaní

OLAF | Metodicko-pedagogické centrum

Dvanáste podanie a pätnásty prípad pre OLAF sa týka potenciálne nehospodárneho využitia prostriedkov pri verejnom obstarávaní Metodicko-pedagogického  ... Viac.

Britská vláda chce výrazne obmedziť voľný pohyb osôb v EÚ

Voľný pohyb osôb v EÚ - Briti

Voľný pohyb osôb v EÚ je jednou zo štyroch základných slobôd, na ktorých je postavená Európska únia. Ide tiež o najviac viditeľný prínos Európskej únie.  ... Viac.

Spoločná poľnohospodárska politika EÚ | Chaos po konci kvót na mlieko

Spoločná poľnohospodárska politika EÚ - náklady

Spoločná poľnohospodárska politika EÚ (CAP) je dokonalou ukážkou byrokratického plánovania Európskej únie. Do apríla tohto roka boli súčasťou CAP kvóty na  ... Viac.

Kto nemá súcit s utečencami, nemá srdce. Kto má len súcit, nemá rozum

Utečenci na Slovensku

„Kto bude rozhodovať o tom, kto smie na Slovensku žiť?“ V diktatúre by o tom rozhodol diktátor, v kráľovstve zrejme kráľ... a v demokracii to je ľud. Kto je  ... Viac.

Vstup Srbska do EÚ je o krok bližšie

Vstup Srbska do EÚ - rokovania

Vstup Srbska do EÚ je opäť o krok bližšie. Jednou z hlavných prekážok potenciálneho členstva Srbska v Európskej únii totiž boli jeho nedoriešené konflikty s  ... Viac.

Európska centrálna banka má väčšiu moc ako volené inštitúcie

Európska centrálna banka - moc

Európska centrálna banka nedávno zožala kritiku od Bernda Riexingera, predsedu nemeckej strany Ľavice. Ten tvrdí, že ECB má ešte väčšiu moc ako volené  ... Viac.

Zamestnanci Európskej komisie sa cítia nepochopení a obťažovaní

Zamestnanci Európskej komisie - nespokojní

Zamestnanci Európskej komisie sa cítia „nepochopení, vinní, opovrhovaní a obťažovaní.“ Vyplýva to z prieskumu European Civil Service Federation (ECSF), čo  ... Viac.

Eurozóna | Väčšia integrácia je obhajovaná demagogickými argumentmi

Eurozóna - integrácia

Eurozóna aktuálne prechádza obrovskými problémami a je čoraz jasnejšie, že jej súčasné usporiadanie je neudržateľné. Stredobodom pozornosti je dnes síce  ... Viac.