Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Za povinné kvóty pre utečencov si štáty EÚ poriadne zaplatia

Povinné kvóty pre utečencov │ V súvislosti s utečeneckou krízou sa za posledné obdobie často skloňovala najmä dohoda medzi EÚ a Tureckom. Naopak, takmer vôbec sa nehovorilo o povinných kvótach pre utečencov, ktoré rozhádali …

Povinné kvóty pre utečencov a Európska komisia

… Európsku úniu. Teraz sa však situácia mení … Viac.

Európska komisia má záľubu v porušovaní pravidiel

Európska komisia - Turecko

Európska komisia má v porušovaní nastavených pravidiel zrejme záľubu. Ešte len nedávno sa jej predseda Jean-Clude Juncker vo svojom prejave vyjadril, že  ... Viac.

Richard Sulík pre Týždeň.sk | Aj Angela Merkelová môže vážne pochybiť

Angela Merkelová migračná politika - Sulík

Richard Sulík: Nemecká kancelárka Angela Merkelová dostala za posledných odhadom 6 mesiacov Nemecko do úplnej izolácie. Keď sa pozrieme na krajiny, ktoré  ... Viac.

Grécku hrozí (opäť raz) bankrot

Grécko a bankrot

V podstate celá moja politická kariéra je spojená s bankrotom Grécka. Pred našimi prvými voľbami v roku 2010 sme voličom sľúbili „ani cent do Grécka“, to sa  ... Viac.

Angela Merkelová izolovala Nemecko

Angela Merkelová izolovala Nemecko - Sulík

Takto pred rokom bolo Nemecko jednoznačným politickým lídrom Európskej únie, proti ktorého vôli sa v Európskej únii neudialo prakticky nič. Vtedy práve sa  ... Viac.

Premiér Robert Fico – Opozícia už všetko má, kontrolu nepotrebuje

Robert Fico a kontrolné pozície

Robert Fico │ Richard Sulík: 30. marca som poslal predsedovi vlády Robertovi Ficovi list so žiadosťou o stretnutie. Tento list som písal v mene troch  ... Viac.

Alternatíva pre Nemecko – Nemecko nemôže mať spoločnú menu s Francúzskom

Alternatíva pre Nemecko - Francúzsko

Euroskeptická politická strana Alternatíva pre Nemecko (AfD) verí, že štáty južnej Európy na čele s Francúzskom by mali byť vylúčené z eurozóny. Druhá  ... Viac.

Dobrý dôvod to zabaliť

Premiér a 150 korupčných káuz - Richard Sulík

Premiér má bajpas, rehabilitácia potrvá mesiace a predpokladám, že spomedzi mnohých otázok, nad ktorými sa človek ležiaci na nemocničnom lôžku a ktorý už  ... Viac.

8. Riadny kongres SaS | Prejav predsedu strany SaS Richarda Sulíka, 23.4.2016

8. Riadny kongres SaS - Richard Sulík

Kongres SaS | V sobotu 23.4.2016 sa uskutočnil v poradí už 8. Riadny kongres politickej strany Sloboda a Solidarita. Primárnym cieľom kongresu SaS bola  ... Viac.

Klame predseda Európskej komisie vo svojom prejave?

Predseda Európskej komisie - EÚ

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker bol nedávno vo svojom prejave v Rade Európy v Štrasburgu až neuveriteľne kritický voči Európskej únii. Podľa  ... Viac.