Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Spoločný trh Európskej únie má byť prioritou Komisie

Spoločný trh Európskej únie by mal byť v najbližších rokoch oveľa väčšou prioritou Európskej komisie. Tvrdí to fínsky eurokomisár Jyrki Katainen. Podľa neho je budovanie spoločného trhu dobrým spôsobom boja proti kríze a …

Spoločný trh Európskej únie je priorita

… na rozdiel od niektorých iných politík je to vec, na ktorej by sa mohli zhodnúť všetky členské krajiny. Je otázne do akej miery sa plány Katainena skutočne naplnia. No minimálne prístup fínskeho eurokomisára je rozhodne možné vítať. … Viac.

Návrh, ktorým sa mení viacročný finančný rámec na roky 2014 – 2020

Zmena - viacročný finančný rámec na roky 2014 - 2020

Dňa 15.4. 2015 som mal naplánované vystúpenie v Európskom parlamente v rámci rozpravy k návrhu, ktorým sa mení viacročný finančný rámec na roky 2014 - 2020  ... Viac.

Európska únia pri hypotékach ublíži ľuďom, ktorým chce pomôcť

Európska únia - hypotéky

Európska únia neustále prichádza s novými spôsobmi, ako napraviť všemožné „krivdy“ a pomôcť spotrebiteľom. Občas sú tieto snahy úspešné. Ide najmä o  ... Viac.

Európska investičná banka sa chváli podporou podnikateľov, robí opak

Európska investičná banka - pôžičky

Európska investičná banka v stredu zverejnila tlačovú správu, v ktorej sa veľkolepo chváli svojim posledným počinom. Tentokrát ide o poskytnutie pôžičky vo  ... Viac.

Rozpočtové pravidlá EÚ pri Francúzsku dosiahli nové dno

Rozpočtové pravidlá EÚ - Francúzsko

Rozpočtové pravidlá EÚ mali do eurozóny konečne priniesť rozpočtovú zodpovednosť. Predchádzajúce pravidlá Paktu stability a rastu, ktoré sú ešte stále v  ... Viac.

Kvantitatívne uvoľňovanie ECB zvýšilo úvery, no niet sa z čoho tešiť

Kvantitatívne uvoľňovanie ECB - úvery

Kvantitatívne uvoľňovanie ECB prináša prvé významné výsledky. Podľa štvrťročného prieskumu poskytovania bankových úverov, ktorý v utorok zverejnila Európska  ... Viac.

Európsky dvor audítorov zrejme zbytočne skúma chyby v rozpočte EÚ

Európsky dvor audítorov - EÚ

Európsky dvor audítorov (známy aj ako Európsky účtovný dvor) je jednou z hlavných inštitúcií Európskej únie. Európsky dvor audítorov vykonáva rôzne úlohy,  ... Viac.

Joseph Alois Schumpeter (1883-1950)

Joseph Alois Schumpeter - ekonóm

Joseph Alois Schumpeter bol rakúsko-americkým ekonómom a popri Keynesovi a Miltonovi Friedmanovi bol jedným z najvplyvnejších ekonómov 20. storočia. Joseph  ... Viac.

Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ môže poškodiť ostatné štáty Európskej únie

Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ - následky

Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ je už v dohľadnej dobe reálnou možnosťou. Ohľadom toho, či Británia má v Európskej únii zostať alebo z nej vystúpiť, totiž s  ... Viac.

Tri roky Teátro Roberto

Robert Fico a jeho vláda

Jedna vec musí Roberta Fica neskutočne štvať. Všetci kradnú (mecenáši za ním, ministri vedľa neho, nominanti pod ním), no za úplne najväčšieho uja je on.  ... Viac.