Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Novým fínskym ministrom pre Európu bude euroskeptik

Euroskeptik Timo Soini bude v novej fínskej vláde kuriózne ministrom pre Európu a zároveň ministrom zahraničných vecí. Jeho strana Fíni (v minulosti známa ako Praví Fíni) totiž v minulomesačných parlamentných voľbách …

Euroskeptik je ministrom

… skončila na druhom mieste a je súčasťou novej stredo-pravej vlády. No napriek tomu, že Soini je známym euroskeptikom, pri snahách o zníženie moci Európskej únie zrejme nebude takým dobrým spojencom britského premiéra Davida Camerona, ako by sa mohlo zdať. … Viac.

Rozpočet Európskej únie 2016 | „Vytváranie“ pracovných miest z daní

Rozpočet Európskej únie 2016 - míňanie

Rozpočet Európskej únie 2016 zrejme žiadne výrazné zmeny neprinesie. Vyplýva to z návrhu, ktorý v utorok zverejnila Európska komisia. V rozpočte EÚ 2016  ... Viac.

Európska únia by mala prehodnotiť svoje smerovanie

Európska únia - hodnoty

Európska únia – kritici EÚ v poslednej dobe zažili niekoľko významných úspechov. Ide napríklad o prekvapivé zvolenie Andrzeja Dudu za poľského prezidenta,  ... Viac.

Stále zastúpenie SR pri EÚ platí za novú budovu 1,6 milióna ročne

Stále zastúpenie SR pri EÚ - budova

Stále zastúpenie SR pri EÚ má od minulého týždňa v Bruseli novú budovu. Jedným z dôvodov výmeny bol chatrný stav predchádzajúcej budovy. No vzhľadom na to,  ... Viac.

Kvantitatívne uvoľňovanie ECB dočasne zrýchli

Kvantitatívne uvoľňovanie ECB - banky

Kontroverzné kvantitatívne uvoľňovanie ECB v blízkej dobe dosiahne o niečo vyššie úrovne. Európska centrálna banka v máji a júni plánuje nakúpiť o niečo  ... Viac.

Ruky odťať za prebaľovanie mäsa

Minimálna trvanlivosť mäsa

Prebaliť mäso a syry po dátume spotreby, naberajúce jemnú zelenkastú farbu alebo čpavkový zápach, považujem za prvotriedne svinstvo. Ruky by som za také  ... Viac.

Európska únia pri vyšetrovaní Google zaspala v minulosti

Európska únia - Google

Európska únia pri vyšetrovaní Google dokázala, že žije v minulosti. Vo svojom článku to tvrdí Gary Shapiro, riaditeľ Asociácie spotrebiteľskej elektroniky.  ... Viac.

Európska centrálna banka mierne obmedzila komunikáciu s médiami

Európska centrálna banka - médiá

Európska centrálna banka od stredy mierne obmedzila komunikáciu s médiami. Doteraz totiž bolo zvykom, že ECB vybraným médiám poslala texty plánovaných  ... Viac.

Európska únia má vraj obnoviť priemysel ďalším centrálnym plánovaním

Európska únia - priemysel

Európska únia dlhodobo stráca podiel na celosvetovom priemysle. Priemysel pritom zohráva v EÚ veľkú úlohu - zamestnáva zhruba 34 miliónov kvalifikovaných  ... Viac.

Eurokomisár pre lepšiu reguláciu predstavuje svoje plány

Eurokomisár - regulácie

Holandský eurokomisár Frans Timmermans má na starosti agendu lepšej regulácie v Európskej únii. Jeho hlavnou úlohou je tak znižovanie regulačnej záťaže,  ... Viac.