Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Rozpočtové pravidlá EÚ | Francúzsko dostane ďalšiu výnimku

Rozpočtové pravidlá EÚ najbližšie dva roky opäť Francúzsko obídu. Európska komisia totiž navrhla, aby bola Francúzsku udelená výnimka, vďaka ktorej bude musieť Francúzsko svoj deficit znížiť až v roku 2017. Hoci ide o ďalšie obrovské …

Rozpočtové pravidlá EÚ a Francúzsko

… pokrivenie rozpočtových pravidiel Európskej únie, zrejme to nebude koniec. V roku 2017 sa totiž bude voliť nový francúzsky prezident a je len ťažké si predstaviť, že keď Francúzsko nedokázalo šetriť doteraz, začne s tým práve vtedy. … Viac.

Kvantitatívne uvoľňovanie ECB môže mať tak trochu kuriózny problém

Kvantitatívne uvoľňovanie ECB - banky

Kvantitatívne uvoľňovanie ECB (QE) oznámené minulý mesiac je zlomom v politike Európskej centrálnej banky. Ide totiž o opatrenie mimo štandardných politík  ... Viac.

Videokomentár k včerajšej rozprave o výročnej správe ECB za rok 2013

Výročná správa ECB za rok 2013

Výročná správa ECB za rok 2013, Brusel 27.2. 2015 - Richard Sulík vo videokomentári hovorí o odchode Maria Draghiho, prezidenta Európskej centrálnej banky  ... Viac.

Dohoda o voľnom obchode EÚ a USA nepotrebuje najkontroverznejšiu časť

Dohoda o voľnom obchode EÚ a USA - ISDS

Dohoda o voľnom obchode EÚ a USA (TTIP) je častou témou kontroverzných diskusií. Niet sa čo čudovať - ide o jeden z najväčších projektov v histórii  ... Viac.

SaS podnikne všetky kroky, aby zákon o odpadovom hospodárstve nebol prijatý

SaS kroky pre zákon o odpadovom hospodárstve

Zákon o odpadovom hospodárstve । Richard Sulík: Teší ma, že ste prišli na túto drobnú konferenciu o odpadovom hospodárstve, kde si chceme vyjasniť  ... Viac.

Výročná správa Európskej centrálnej banky za rok 2013 | Europarlament – Richard Sulík

Výročná správa Európskej centrálnej banky za rok 2013

Brusel 25.2. 2015 – Vystúpenie Richarda Sulíka v europarlamente v rámci rozpravy k téme: Výročná správa Európskej centrálnej banky za rok 2013. Základnou  ... Viac.

Imigranti | Grécko „exportovalo“ žiadateľov o azyl do Nemecka

Imigranti - Grécko

Imigranti sú jednou z najčastejších tém týkajúcich sa Európskej únie. Zvyčajne však ide len o imigrantov v rámci samotnej EÚ, ktorí sú kritizovaní za  ... Viac.

Claude Frédéric Bastiat (1801-1850)

Claude Frédéric Bastiat

Claude Frédéric Bastiat (* 30. jún 1801, Bayonne, Francúzsko – † 24. december 1850, Rím) bol francúzskym ekonómom a istý čas tiež poslancom francúzskeho  ... Viac.

Junckerov balík má pomôcť podnikateľom skôr, EÚ má naivné očakávania

Junckerov balík - podniky

Junckerov balík, oficiálne známy ako Európsky fond pre strategické investície, má byť pre malé a stredné podniky dostupný skôr, než sa čakalo. Bude to možné  ... Viac.

Referendum o vystúpení z EÚ zrejme Briti uskutočnia neskôr

Referendum o vystúpení z EÚ - Briti

Referendum o vystúpení z EÚ sa malo pôvodne uskutočniť koncom roka 2017. Britský premiér David Cameron toto referendum sľúbil za podmienky, ak bude  ... Viac.