Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Európska únia minie 315 miliárd na podporu rastu a poškodí ekonomiku

Európska únia chystá ďalší investičný projekt z peňazí daňovníkov, ktorým chce podporiť rast a pracovné miesta. Investičný balík vo výške 315 miliárd eur včera predstavil predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker. Hoci …

Európska únia a peniaze

… spomínaný balík získal veľkú popularitu a niektorí volajú po jeho zväčšení, je odsúdený na neúspech. Európska únia je totiž stále uväznená v nesprávnom presvedčení, že byrokraticky plánované investície pomáhajú ekonomike. … Viac.

Európska únia je opäť bližšie k obmedzeniu používania igelitiek

Európska únia - tašky

Európska únia sa už dlhšie snaží výrazne obmedziť spotrebu igelitových tašiek. Napriek mnohým protestným (ale ešte viac vďaka podporným) hlasom sa jej to  ... Viac.

Rozpočet Európskej únie potrebuje zásadné zmeny

Rozpočet Európskej únie - chyby

Rozpočet Európskej únie je v poslednej dobe v centre politického diania v EÚ. Prvým dôvodom je tradičné každoročné pripravovanie a schvaľovanie rozpočtu EÚ.  ... Viac.

Samit G20: Európska únia hospodársky stagnuje

Európska únia a hospodársky rast

Štrasburg 26.11. 2014 – Vystúpenie Richarda Sulíka v europarlamente v rámci rozpravy k téme: Výsledky stretnutia skupiny G20 a hospodársky rast Európskej  ... Viac.

Drahé stres testy bánk dôveru bankovému systému nevrátili

Stres testy bánk - dôvera

Nedávno zverejnené stres testy bánk, ktoré vykonala Európska centrálna banka, mali prinavrátiť dôveru bankovému systému. Koniec koncov, záťažové testy bánk  ... Viac.

Európska únia musí podľa Sarkozyho vrátiť väčšinu svojich právomocí

Európska únia a Nicolas Sarkozy

Európska únia sa musí vzdať väčšiny svojich právomocí, pretože súčasný stav je neudržateľný. Na zhromaždení v Bordeaux to vyhlásil bývalý francúzsky  ... Viac.

Zajtra na námestí

Zajtra na námestí

Dodržiavať dohody, neklamať, nekradnúť... v našej spoločnosti a obzvlášť v politike sú to vzácne statky a pritom nebolo to tak vždy. Dvesto rokov dozadu sa  ... Viac.

Predseda ECB chce čo najrýchlejšie vyššiu infláciu

Predseda ECB - inflácia

Predseda ECB Mario Draghi v piatok na konferencii vo Frankfurte prekvapil svojou otvorenosťou. S ohľadom na dnešnú relatívne nízku infláciu totiž vyhlásil,  ... Viac.

Belgická eurokomisárka chce nezamestnanosť riešiť väčším míňaním

Eurokomisárka - EÚ

Nová eurokomisárka pre zamestnanosť, sociálne veci, zručnosti a mobilitu pracovnej sily Marianne Thyssen predstavila svoje plány na boj s nezamestnanosťou.  ... Viac.

Stretnutie na Námestí SNP v Bratislave | Výzva občanom Slovenska

Stretnutie na Námestí SNP v Bratislave - Výzva

25. novembra 2014 o 17:00 sa uskutoční stretnutie na Námestí SNP v Bratislave pre všetkých, ktorí chcú, aby sa Slovensko konečne pohlo dopredu. Po 25.  ... Viac.