Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Daňové (v)tipy Petra Kažimíra ničia daňový systém na Slovensku

Daňový systém na Slovensku | Richard Sulík: Peter Kažimír došiel so svojimi daňovými vtipmi. A možno by to aj bolo na smiech, keby to nebolo také smutné. Keby opäť nešlo len a len o to, ako ešte viac zožmýkať ľudí. Pritom vláda by vôbec nemusela zvyšovať dane, respektíve príjmy cez vyššie dane, keby účinne bojovala s korupciou. Bohužiaľ, táto socialistická, mimoriadne skorumpovaná, vláda …

… nielenže s korupciou nebojuje, ale je priamo jej súčasťou. Toto je skutočný problém a skutočný dôvod, prečo sa nedarí významne znižovať deficit, prečo nie je dostatok peňazí pre investície a podobne.  … Viac.

Protesty proti zlodejom vo vláde majú zmysel a budú aj v ďalších mestách

Protesty proti zlodejom vo vláde - Richard Sulík

V utorok sa stretli zástupcovia opozičných strán SaS a OĽaNO-NOVA na zasadnutí Opozičnej rady, kde sa zhodli, že protesty proti zlodejom vo vláde majú  ... Viac.

Daň z dividend a registračná daň na vozidlá – Podvodníci budú mať čo rozkradnúť | Richard Sulík pre Týždeň.sk

Registračná daň na vozidlá - Peter Kažimír

Registračná daň na vozidlá | Rezort financií nedávno predložil do medzirezortného pripomienkového konania novelu zákona o dani z príjmov. Jedným z opatrení,  ... Viac.

Predseda Európskeho parlamentu nerozdeľuje iba jeden parlament

Predseda Európskeho parlamentu - parlament

Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz je člen Sociálnodemokratickej strany Nemecka a zároveň patrí do Skupiny Socialistov a Demokratov (S&D) v  ... Viac.

Európska únia sa bojí narušenia vzťahov s Tureckom

Európska únia - Turecko

Európska únia – Ministri zahraničných vecí členských štátov Európskej únie sa tento týždeň zišli, aby prerokovali ďalší postup pri vývoji vzťahov v  ... Viac.

Teroristické útoky vo Francúzsku – Európa sa vraj stále nepoučila

Teroristické útoky - Francúzsko

Teroristické útoky v Európe dnes, žiaľ, nie sú už len hrozbou, ale predstavujú bežnú súčasť našej každodennej reality. Presvedčili sa o tom minulý týždeň aj  ... Viac.

Predseda Európskeho parlamentu – Lepšia dohoda s EÚ neexistuje

Predseda Európskeho parlamentu - Briti

Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz spolu s predsedom Európskej komisie Jean-Claude Junckerom sú od britského referenda horlivými zástancami čo  ... Viac.

Ilegálni migranti – Taliansko oficiálne prebralo úlohu Grécka

Ilegálni migranti - Taliansko

Ilegálni migranti sa naďalej snažia nájsť svoj domov v Európe. Utečencov v ich zámere teraz, samozrejme, povzbudzuje priaznivé letné počasie. Hoci počet  ... Viac.

Nová britská premiérka Theresa May – Ako budú vyzerať rokovania o Brexite

Theresa May - Británia

Theresa May │ Veľká Británia dnes získa v poradí druhú premiérku od čias Margaret Thatcher. Stane sa ňou 59-ročná Theresa May. Jediná kandidátka na post  ... Viac.

Rozpočtové pravidlá EÚ – Inšpirácia pre Junckera

Rozpočtové pravidlá EÚ - Komisia

Rozpočtové pravidlá EÚ majú slúžiť na dodržiavanie rozpočtovej zodpovednosti štátov eurozóny. „Majú“, ale neslúžia. Európska komisia je často kritizovaná za  ... Viac.