Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Európa – začal jej záverečný odpočet? | R. Sulík v politickej talkshow Menschen bei Maischberger

Richard Sulík sa dňa 18.05.2016 zúčastnil politickej talkshow „Menschen bei Maischberger“, ktorú vysiela nemecká stanica TV ARD/Das Erste. Hlavnou témou diskusie bola Budúcnosť Európy, a to predovšetkým – otázka Brexitu, prezidentských volieb v Rakúsku či dohody o utečencoch s Tureckom. Ďalšími hosťami relácie boli Edmund Stoiber zo strany CSU, bývalý člen strany FDP …

 • Celý záznam (v nemčine) politickej talkshow Menschen bei Maischberger >>
 • … Jorgo Chatzimarkakis, vyslaný novinár ARD pôsobiaci v Bruseli Rolf-Dieter Krause, poslankyňa Európskeho parlamentu za Zelených Ska Keller a komentátor Werner Schneyder. … Viac.

  Sulík: Machiavelli má pravdu, problém treba riešiť, kým je malý | Rozhovor pre DennikN.sk

  voľba predsedu SaS - Sulík a Mihál

  Vo voľbe predsedu SaS bude mať protikandidáta Jozefa Mihála. V pondelok nečakane zvolal mimoriadny snem, aby sa volilo už 11. júna a nie o rok. Richard  ... Viac.

  Richard Sulík, TA3 | Balík 40 opatrení SaS síce nespasí svet, ale zlepší podnikateľské prostredie

  Podnikateľské prostredie - Richard Sulík v TA3

  Podnikateľské prostredie na Slovensku má problémy. Index podnikateľského prostredia zaznamenal oproti minulému roku ďalší pokles. Dôvodom je to, že Ficova  ... Viac.

  Rakúsky kandidát na prezidenta referendum o vystúpení z EÚ neplánuje

  Rakúsky kandidát na prezidenta - EÚ

  Nedávne prvé kolo prezidentských volieb u našich susedov vyhral so ziskom 36 % rakúsky kandidát na prezidenta a reprezentant krajnej pravice Norbert Hofer.  ... Viac.

  Richard Sulík: Nový predseda SaS bude mať pevný mandát na štyri roky

  Nový predseda SaS - Sulík

  Nový predseda SaS sa bude voliť 11. júna 2016 na mimoriadnom kongrese strany. Svoje rozhodnutie oznámil v pondelok na tlačovej besede ešte stále úradujúci  ... Viac.

  Predseda Európskeho parlamentu | Kto je väčší cynik?

  Predseda Európskeho parlamentu - kríza

  Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz je známym zástancom zväčšovania moci Európskej únie a najmä europarlamentu. Hoci v rozhovore pre Euronews  ... Viac.

  Regulácie EÚ │ EÚ nechce rýchlovarné kanvice, toustovače ani fény

  Regulácie EÚ - ľudia

  Nadmerné regulácie EÚ sa často stávajú terčom kritiky a výsmechu. Môže za to ich neuveriteľná absurdnosť a prílišné zasahovanie do života ľudí. Európska  ... Viac.

  Utečenecká kríza prináša aj iné hrozby ako príval migrantov

  Utečenecká kríza - terorsti

  Utečenecká kríza v Európe stále neutícha. Nepomáha ani kontroverzná dohoda medzi EÚ a Tureckom, ani snahy Európskej komisie o plnenie povinných kvót  ... Viac.

  Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ vôbec nie je nereálne | Videokomentár Richarda Sulíka k Brexitu

  Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ - Richard Sulík

  Štrasburg, 11.05.2016 │ Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ je jednou z top tém posledných dní. Dôvodom je blížiace sa referendum, v ktorom Briti rozhodnú, či  ... Viac.

  Dohoda medzi EÚ a Tureckom začína spôsobovať viac škôd ako úžitku

  Dohoda medzi EÚ a Tureckom - Erdogan

  Marcová dohoda medzi EÚ a Tureckom obsahuje okrem iného podmienku, že Európska únia musí udeliť Turecku bezvízový styk, ak chce, aby Turci presídľovali  ... Viac.