Richard Sulík na témy slovenská politika, Európska únia a ekonomika.

Európska únia | Ak nemáme Veľkú Britániu, nemáme ani angličtinu

Európska únia │ Je všeobecne známe, že angličtina patrí medzi svetové jazyky. V súčasnosti je už samozrejmosťou, že každý jedinec ovláda minimálne základy tohto jazyka. Angličtina sa využíva v zamestnaní, na rôznych úradoch či …

Európska únia a angličtina

… inštitúciách vrátane Európskej únie. Preniká dokonca do nášho každodenného života či už prostredníctvom rôznych návodov k spotrebičom, televízie alebo najmä internetu vrátane sociálnych sietí. No taký kolos, akým je Európska únia by si bez komunikácie v angličtine dokázal predstaviť asi málokto. Paradoxne, Európska únia s tým zjavne problém nemá. … Viac.

Sýrski utečenci | Európska únia zabezpečila Turecku lacnú pracovnú silu

Sýrski utečenci - Turecko

Sýrski utečenci │ Referendum o vystúpení Veľkej Británie z EÚ a následný Brexit zatienili iné, predtým rezonujúce, témy do úzadia. To ale neznamená, že sa  ... Viac.

Protest opozičných strán | Richard Sulík: Smer stratil svojho korunného princa

Protest opozičných strán - Sulík

Protest opozičných strán | V pondelok 27. júna 2016 sa v Bratislave uskutočnil už druhý protest opozičných strán v kauze Kaliňák/Bašternák. Na rozdiel od  ... Viac.

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker čelí ostrej kritike

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker - Brexit

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker │ S oznámením výsledkov štvrtkového referenda o vystúpení Veľkej Británie z EÚ sa na Brusel začala valiť  ... Viac.

SaS žiadne referendum o vystúpení Slovenska z EÚ nepodporí

Referendum o vystúpení Slovenska z EÚ

Referendum o vystúpení Slovenska z EÚ | Po štvrtkovom ostro sledovanom referende vo Veľkej Británii sa Brexit stal skutočnosťou. Viacerí odborníci sa preto  ... Viac.

Richard Sulík s Anne Will v ARD | Socializmus, ktorý ľudia nechcú

Richard Sulík s Anne Will v ARD

Richard Sulík – Berlín, 26.06.2016 | Briti vo štvrtkovom referende odhlasovali Brexit. Hoci európske elity vyjadrujú ľútosť nad týmto rozhodnutím, žiadna  ... Viac.

Kto je zodpovedný za vystúpenie Veľkej Británie z EÚ? | Richard Sulík v politickej talkshow Anne Will

Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ - Richard Sulík

Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ | Berlín, 26.06.2016: Po štvrtkovom referende o vystúpení Veľkej Británie z EÚ vo všetkých diskusiách dominuje téma Brexitu.  ... Viac.

Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ – Ako ďalej, Európska únia?

Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ - Európska únia

Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ │ 23. jún 2016 sa nepochybne zapíše do kroniky dejín vývoja európskeho spoločenstva. Európska únia dostala tvrdý úder od  ... Viac.

Výzva Richarda Sulíka: Na Slovensku si musíme slušnosť vybojovať

Výzva - Richarda Sulíka

Výzva Richarda Sulíka | Nad slovenskou politickou scénou, najmä tou koaličnou, sa v poslednej dobe poriadne zmráka. Môže za to medializovaná korupčná kauza  ... Viac.

Referendum o vystúpení z EÚ by vraj mali usporiadať všetky štáty

Referendum o vystúpení z EÚ - Francúzsko

Referendum o vystúpení z EÚ │ Politika Európskej únie a jej zasahovanie do každodenného života ľudí sa čoraz viac stáva ornou pôdou pre nárast nielen  ... Viac.