Marián Kotleba je nespokojný s ochranou cestujúcich vo vlakoch. Od pondelka preto nasadil do rizikových železničných spojov vlastné hliadky pod vedením poslanca NR SR Petra Krupu. Ten je známy z nosenia strelnej zbrane do parlamentu. Podľa slov lídra ĽSNS Mariána Kotlebu ide …
… o snahu, aby vedenie polície obnovilo policajné kontroly na rizikových úsekoch. Nové trojčlenné hliadky majú tvoriť členovia alebo sympatizanti ĽSNS. Marián Kotleba týmto krokom vraj plní svoj predvolebný sľúb o zavedení domobrany. Negatívnym postojom voči postupu poslanca NR SR a šéfa Banskobystrického kraja Mariána Kotlebu sa netaja Železnice SR, policajti, poslanci ani verejnosť. Politici sú tu na to, aby prichádzali s riešeniami, nie na to, aby spochybňovali celý systém, myslí si predseda liberálov Richard Sulík.
Marián Kotleba a riešenia, ktorým by sa mali venovať politici
Richard Sulík: Marián Kotleba sa rozhodol chrániť cestujúcich v vlakoch, a to tak, že bude nahrádzať železničnú políciu. Áno, dochádza zrejme k zlyhaniam, dochádza k rôznym deliktom, ale potom sa musíme baviť o tom, že posilníme železničnú políciu alebo vymeníme šéfa atď. To sú riešenia, ktorým by sa mali venovať politici, aj Marián Kotleba. Posielať nejakých chlapcov a tiež nie vo všetkých vlakových spojeniach, ktorí budú chodiť a hrať sa na šerifov, to je v prvom rade smiešne, v druhom rade populistické, ale najmä je to aj nebezpečné. Lebo pozrime sa napríklad na súdnictvo, aj tam dochádza k zlyhaniam. A čo teraz nejaký iný politik ako Marián Kotleba bude mať vlastných sudcov? To predsa takto nemôže fungovať. Máme monopol štátnej moci a takto to má aj ostať. A politici sú tu na to, aby riešili, keď dochádza k zlyhaniam, ale nie aby spochybňovali celý systém, lebo to jednoducho nikam nevedie.