Denník SME a Rádio Expres organizovali veľkú predvolebnú debatu, do ktorej boli pozvaní lídri preferenčne najsilnejších strán. Pozvanie neprijali predstavitelia Smeru, Hlasu a SNS. Moderovali Zuzana Kovačič Hanzelová a Braňo Závodský.
Debata bola rozdelená do štyroch blokov – právny štát, ekonomika, zahraničné veci a stranícke záležitosti. Každý diskutujúci mal na svoje odpovede 12 minút čistého času. Na pôde Paneurópskej Vysokej Školy v Bratislave sa stretli Richard Sulík (SASKA), Michal Šimečka (PS), Igor Matovič (OĽaNO), Milan Uhrík (Republika), Milan Majerský (KDH) a Boris Kollár (Sme rodina).
Súčasťou kapitoly venovanej spravodlivosti v Programe ekonomického rastu strany Sloboda a Solidarita je aj reforma generálnej prokuratúry či zriadenie generálnej inšpekcie bezpečnostných zložiek. „Necháme dobehnúť mandát Maroša Žilinku a dovtedy budeme hľadať podporu, ak dostaneme dôveru voličov, na zmenu ústavy, tak, aby bola prokuratúra podriadená ministrovi spravodlivosti. Nechceme rušiť Špeciálnu prokuratúru ani Špecializovaný trestný súd. Boj proti mafii musí pokračovať. Naša spoločnosť bola rozožieraná korupciou, čo sa v posledných rokoch výrazne utlmilo.“ uviedol Richard Sulík, ktorý dodal, že strana SaS bola veľmi nápomocná v boji s mafiou, čo má dokazovať podpora návrhov na zmenu paragrafu 363 či fakt, že poslanecký klub SASKY bol jediný, ktorý kompletne hlasoval za vydanie Roberta Fica do rúk spravodlivosti.
Igor Matovič prezentoval údajné prepisy údajnej komunikácie Richarda Sulíka a Jaroslava Haščáka. Líder OĽaNO obviňuje predsedu SASKY z korupcie, na čo Sulík reagoval na nedeľnej tlačovej besede. „Som v kontakte s mnohými vplyvnými ľuďmi. S pánom Világim, Sotákom či Haščákom. Komunikujem s týmito ľuďmi na priamo. Patrí to k mojej robote. To, čo prezentoval pán Matovič, je na sto percent zmanipulované. Podľa mňa je úplne v poriadku, keď si minister hospodárstva vymieňa správy s človekom, ktorý na Slovensku zamestnáva zhruba 13 tisíc ľudí. Riešil som s ním napríklad Slovalco, ktoré je zatvorené vďaka vtedajšiemu ministrovi financií,“ vysvetlil v debate predseda SaS.
Ako si Sloboda a Solidarita predstavuje konsolidáciu verejných financií? Bude sa spoliehať iba na ekonomický rast alebo chce okrem toho škrtať výdavkové položky? „Konsolidovať chceme v miere, v akej to požaduje Európska únia, čo je 0,5% štrukturálneho deficitu. Našou snahou bude zväčšiť celkový koláč, aby bol existujúci dlh percentuálne nižší,“ povedal Sulík. Predseda SASKY nechce, aby prichádzalo k znižovaniu rozsahu sociálneho štátu. Má však záujem o jeho lepšie a rozumnejšie nastavenie.