O kauze Borisa Kollára, programových prioritách pred parlamentnými voľbami či možných povolebných spoluprácach diskutovali v relácii Téma na TA3 Richard Sulík a Peter Pellegrini.
“Je neprijateľné biť ženy. Zo SASKY sme počas našej histórie vylúčili dvoch členov, pretože sa nevedeli správať k ženám,” tvrdí Richard Sulík. Myslí si, že Boris Kollár legitimizuje fyzické násilie, keďže tvrdí, že by to spravil znovu. Líder Sme rodina by mal podľa šéfa liberálov odstúpiť z funkcie predsedu parlamentu. Z politického hľadiska považuje predseda SASKY za dôležitú otázku, či do procesu zasahovala štátna moc, konkrétne prostredníctvom Slovenskej informačnej služby. V súvislosti s odvolávaním Borisa Kollára budú mať poslanci za stranu Sloboda a Solidarita zelenú kartu, a to pri zbieraní podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze aj pri samotnom hlasovaní. “Nech sa vyvodí všetka trestnoprávna zodpovednosť, ale to, čo potrebujú ľudia, je kvalitný program a riadne spravovanie krajiny,” uzavrel Richard Sulík.
“Identifikovali sme päť kritických oblastí – zdravotníctvo, školstvo, ekonomika, energetika a spravodlivosť. Ku každej z nich sme predstavili silný odborný tím, ktorý bude predkladať špecifické riešenia. Hotový máme tiež samotný program,” povedal na TA3 bývalý minister hospodárstva. SASKA si podľa jej predsedu dáva skutočne veľa námahy, aby predstavila finálny program vo forme kvalitného a komplexného dokumentu. Tvrdí, že pre dobré spravovanie krajiny sú okrem riešení potrební aj odborníci, skúsenosti a žiadne korupčné kauzy, teda nulová tolerancia voči korupcii. SASKA je pritom jedinou stranou, ktorá tieto kritériá spĺňa.