V relácii Na telo s Michalom Kovačičom na Markíze diskutovali lídri eurokandidátok Richard Sulík (SaS), József Berényi (Maďarská aliancia), Jaroslav Naď (Demokrati) a šéfredaktorka portálu Euractiv Zuzana Gabrižová.
Národná rada Slovenskej republiky (NR SR) jednohlasne prijala odsúdenie atentátu na predsedu vlády Roberta Fica (Smer). „Toto uznesenie nasledovalo po spoločnom vyhlásení úradujúcej prezidentky Zuzany Čaputovej a budúcej hlavy štátu Petra Pellegriniho, ktoré bolo silným signálom voči spoločnosti. Takéto násilie do politiky rozhodne nepatrí, aj preto som v parlamente hlasoval za dané uznesenie,“ povedal na Markíze Richard Sulík s tým, že aktuálne prebiehajú snahy o výklad udalostí z Handlovej, z čoho vyplýva aj hľadanie ich vinníka. „Možno ste si všimli, že ja sa do tohto vôbec nezapájam, pretože to nikam nevedie. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie,“ dodal čestný predseda SaS.
Jednou z tém, o ktorých hovorí strana Sloboda a Solidarita (SaS) pred voľbami do Európskeho parlamentu je právo veta, ktorého zachovanie považujú liberáli za kľúčové pre jednotlivé národné záujmy. „Treba povedať, že v roku 2007 sa Slovensko na základe Lisabonskej zmluvy zrieklo práva veta v mnohých oblastiach. Dnes nám ostáva táto možnosť napríklad v otázkach zahraničnej politiky, obrany či daní. My hovoríme, že právo veta má zostať doma. To nie je o tom, že jeden bude blokovať všetkých ostatných, ale o tom, že všetci sa musia dohodnúť a nájsť konsenzus,“ vysvetlil R. Sulík.
Jedného z divákov relácie Na telo zaujímalo, či sa Richard Sulík aj dnes definuje ako liberál. „Jednoznačne áno. Bohužiaľ, slovo liberál sa často zamieňa. Liberál je ten, kto bojuje za slobodu. Slovo liberté je v preklade sloboda a my sme skutoční bojovníci za slobodu. Okrem toho, že sme liberáli, sme tiež poctiví ekonomickí pravičiari. Ekonomický liberalizmus spočíva v tom, že chceme slobodu v podnikaní,“ uviedol líder eurokandidátky SaS.