Moje knihy

Knihy na stiahnutie

Na tejto stránke nájdete všetky moje knihy, ktoré si môžete stiahnuť bezplatne vo formáte PDF. Pre stiahnutie kliknite na “Download”.

Odvodový bonus 2 - Richard Sulík

Odvodový bonus III – Zmena paradigmy

RICHARD SULÍK SO SPOLUAUTOROM JOZEFOM MIHÁLOM V PODSTATE ZAKTUALIZOVALI PREDOŠLÝ ODVODOVÝ BONUS II. MNOHO VECÍ BOLO DOPRACOVANÝCH A NEPODSTATNÉ VYHODENÉ.

Odvodový bonus III ponúka zásadnú reformu odvodového a sociálneho systému na Slovensku, ktorá spočíva v tom, že každému človeku by bola priznaná nejaká základná dávka za určitých podmienok a keď začne tento človek pracovať, tak mu tu dávku nezoberieme. To je to veľmi dôležité. My mu ju začneme len mierne znižovať tak, ako rastie jeho príjem. Toto je podstata a je to vlastne riešenie toho, ako odbúrať tú obrovskú bariéru medzi nepracovaním a pracovaním.

Fešák nie som ale variť viem - Richard Sulík

Fešák nie som, ale variť viem

TO JE NADPIS KUCHÁRSKEJ KNIHY, KTORÚ RICHARD SULÍK VYDAL PRED VIANOCAMI V ROKU 2015, KDE NA 144 STRANACH ZHRNUL SVOJICH 50 OBĽÚBENÝCH RECEPTOV.

Richard Sulík varí rád a neberie pritom ohľad na kalórie. A keďže mu to varenie celkom dobre ide, tak sa nevie zbaviť pupka. To je síce smutná správa pre neho, ale dobrá pre vás, lebo v tejto knihe prezradil svoje najobľúbenejšie recepty, pri príprave ktorých mu asistoval Pavel Pospíšil, toť michelinový majster vo varení. Majster Pospíšil pridal rozhodujúce tipy a triky a jedlám dodal profesionálny nádych.

Euroval - Cesta k socializmu | Richard Sulík

Euroval - Cesta k socializmu

ĽUDIA SA ČASTO PÝTAJÚ, AKO VZNIKOL EUROVAL? JE VÔBEC V SÚLADE S DEMOKRATICKÝMI PRINCÍPMI? ALEBO, PREČO IBA SLOVENSKO JE PROTI? EUROVAL - CESTA K SOCIALIZMU POKRÝVA VŠETKY TIETO, ALE AJ MNOHÉ ĎALŠIE OTÁZKY.

„Teraz už nejde o Grécko, teraz ide o euro.“ Týmito nezmyslami sa európski politici snažia voličov vystrašiť, prečo musia pokračovať v morálnom hazarde. Tak, ako nie je možné hasiť oheň ventilátorom, tak nie je možné riešiť dlhovú krízu novými dlhmi. Jediné, čo pomôže, je pozrieť sa pravde do očí. Grécko musí vyhlásiť platobnú neschopnosť, Taliansko musí začať šetriť a musia začať platiť pravidlá, ktoré si eurozóna pri vzniku stanovila. Bude to bolieť, ale je to jediné riešenie.

Odvodový bonus 2 - Richard Sulík

Odvodový bonus II – Zmena paradigmy

ODVODOVÝ BONUS JE JEDINÝ UCELENÝ A PODROBNE PREPRACOVANÝ SYSTÉM, KTORÝ KOMPLEXNE RIEŠI NEEFEKTÍVNU, ZLOŽITÚ A NEUDRŽATEĽNÚ SOCIÁLNU POLITIKU SLOVENSKA.

Súčasný komplikovaný sociálny a odvodový systém by mohol byť nahradený jediným odvodom a jedinou sociálnou dávkou. Politici sa však boja veľkých zmien. Súčasný sociálny systém je postavený na dávno zastaraných a hlavne neudržateľných pravidlách, ktoré boli prijaté pred zhruba 120 rokmi. Slovensko pritom môže byť prvou krajinou na svete, ktorá si vyriešila dane, odvody, sociálne dávky, dôchodky a dokonca aj problém nízkych miezd.

Daňová reforma SR - Richard Sulík | Diplomová práca

Diplomová práca: Daňová reforma SR

PREČO DAŇOVÁ REFORMA? PRETOŽE POSLEDNÁ VÝRAZNÁ REFORMA DAŇOVEJ ÚSTAVY BOLA USKUTOČNENÁ PRED DESIATIMI ROKMI POD VLYVOM VÁŽNYCH ZMIEN V EKONOMICKEJ REFORME.

Daňové zákony platné od roku 1993 boli veľakrát novelizované, najmä v snahe "zaplátať" ich nedostatky, ktoré sa podarilo veľmi rýchlo nájsť (a využiť vo svoj prospech) určitej skupine daňovníkov. Zmeny daňových zákonov boli podmienené aj politickými vplyvmi. Pod tlakom lobistických skupín sa do daňových zákonov dostalo aj veľa nesystémových výnimiek, ktoré zvýhodňovali či znevýhodňovali určité skupiny daňovníkov.

Diplomová práca
Porovnanie kvantifikácií
Dopad na ŠR