Opäť raz píšem o Grécku, lebo opäť raz sa aktuálne niečo udialo. Tentoraz tri veci.
Po prvé, Gréci budú potrebovať viac peňazí. Zdá sa vám, že ste to už počuli? Zdá sa vám správne. Gréci potrebujú vždy viac peňazí. Spraví sa odhad, svetu sa oznámi, že
Grécko potrebuje „xy“ miliárd eur a o pár týždňov neskôr je táto suma nepostačujúca. To sa deje pravidelne a medzičasom sa v tom človek pomaly nevyzná. Pri salámovej metóde, akou sa v Bruseli pracuje, je to zrejme zámer.
Po druhé, situácia v Grécku je taká beznádejná, že Nemci sa dožadujú kontroly gréckeho štátneho rozpočtu. To, samozrejme, hrdých Grékov uráža a sú proti. Keď mám byť úprimný, pripadá mi to tak, že Gréci dávno pochopili, že s eurom nemajú šancu na prežitie. Keďže však bruselskí politici sa zafixovali do pozície, že musia Grécko stoj čo stoj zachrániť, tak nech sa páči, nech pokojne zachraňujú. Zatiaľ sa grécky národ kolektívne rozhodol tunelovať EÚ. Konkrétne tým, že neplatenie daní je národným športom, uznesenia parlamentu úradníci jednoducho nerealizujú a, samozrejme, všetci svorne sú proti akémukoľvek zasahovaniu zvonka. Čiže, zachraňovať nás môžete (keď už ste takí blbí), ale v žiadnom prípade sa nám nebudete montovať do interných záležitostí.
Po tretie, ukazuje sa, že účasť súkromného sektora vo výške 50 percent nebude stačiť a tiež sa ukazuje, že aj štáty sa budú musieť podieľať, a to dvojako. Po prvé, cez odpis poskytnutej pôžičky a po druhé, cez ECB. Slovensko, samozrejme, nebude musieť odpisovať nič z prvej pôžičky, lebo sa jej vďaka SaS nezúčastnilo. Zato na druhú pôžičku budeme platiť najviac. Za to môžeme ďakovať koalícii zradcov slovenských záujmov (Smer, SDKÚ, KDH a Most).
Ako vidieť, po dvoch rokoch krízy sa nič nezlepšilo, zato situácia v Grécku sa dramaticky zhoršila. Pritom, všetko, čo si bruselskí politici zmysleli, sa aj udialo. Preto nastal čas pre iné, poctivé riešenia. Tie nie sú jednoduché, ani bezbolestné, zato sú účinné. Konkrétne musí Grécko opustiť eurozónu a Portugalsko bude zrejme nasledovať.