S návrhom dovolenkových poukážok Andrej Danko definitívne potvrdil, že o podnikateľskom prostredí nemá šajnu, zrejme preto, že v živote nepodnikal.
Začalo sa to úsmevne, Andrej Danko riešil horalky v parlamente. Bozkávanie kapitánskych výložiek, stráženie Ústavy v strážených priestoroch Národnej rady a naháňanie hada v kancelárii len utvrdili národ v dojme, že predseda Národnej rady rieši síce voloviny, ale inak je neškodný. A keď Cicero prehovoril, národ sa bavil.
Problém nastal potom, čo sa z Roberta Fica stal politický skrachovanec, lebo sa ukázalo, že mafia nikdy nemala k premiérovi tak blízko ako k nemu, a kvôli asi tisíc iným dôvodom. Nový premiér Peter Pellegrini nemá autoritu, akú mal Robert Fico, tretí koaličný partner Béla Bugár si vždy šikovne nájde nejakú tretiu vetu, a tak sa Andrej Danko nevie zmestiť do kože.
To by zvyšku národa nemuselo prekážať, keby návrhy Andreja Danka neboli čoraz škodlivejšie. Najprv 13. a 14. platy, akoby Andrej Danko dokázal obalamutiť zákon dopytu a ponuky, a teraz dovolenkové poukážky. Bože. Bože, kde len na to tento človek chodí. Ďalšie bude čo? Poukážky na chlieb? Múku? Základné potraviny? Veď chlieb je životne dôležitejší ako dovolenka. A čo poukážky na plienky? Aha, nie, tie by mali byť rovno zadarmo. Ako sú vlaky zadarmo, ktorými Slovensko obdaril Robert Fico.
S návrhom dovolenkových poukážok Andrej Danko definitívne potvrdil, že o podnikateľskom prostredí nemá šajnu, zrejme preto, že v živote nepodnikal. Teda, pokiaľ nerátame fakturovanie jedného právneho úkonu za milión korún či možného tunelovania Lesostavu. Bez ohľadu na to, či sú zamestnávatelia v strate, alebo v zisku, alebo či ich zamestnanci nechcú radšej vyšší plat, majú byť dovolenkové poukážky povinné, a tak namiesto zrušenia gastrolístkov ako zbytočnej byrokracie pribudnú dovolenkové poukážky.
Akoby našich zamestnávateľov netrápilo už dosť iných povinností. A keď už sa Danko rozhodol byť veľkorysý na účet zamestnávateľov – prečo nemajú poukážky platiť aj pre firmy s menej ako 50 zamestnancami? Vari sú horší? Menej si zaslúžia? A čo so štátnymi zamestnancami? Náklady na nich sú v rozpočte zarátané?
K tomu všetkému si treba uvedomiť, že táto koalícia nie je výsledok vôle ľudu. Smer mal 49 poslancov, SNS 15 a všetky ostatné strany sa dušovali, že so Smerom do koalície nepôjdu. K tomu Danko odmietol koalíciu s Maďarmi, premiér nie je ten, kto bol vo voľbách ako budúci premiér voličom predstavený, a jedna pôvodne „nie SMER“, potom predsa len koaličná strana už aj zanikla (Sieť). Celé zle, ostáva dúfať, že toto vyčíňanie sa po najbližších voľbách skončí.